Krievija apstiprina sankcijas pret Turciju – cieš imports un transporta nozare

Krievija apstiprinājusi virkni ekonomisku sankciju pret Turciju pēc tam, kad tā netālu no Sīrijas notrieca Krievijas kara lidmašīnu.

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs apstiprinājis virkni sankciju pret Turciju, tai skaitā attiecībā uz lauksaimniecības produktu importu, kurš stāsies spēkā no 1.janvāra.

Pārtikas embargo Turcijai galvenokārt attieksies uz dārzeņiem un augļiem. “Mēs runājam par divām galvenajām produktu grupām. Pirmais ir dārzeņi, tostarp tomāti u.c., un otrs ir augļi,” nedēļas sākumā paziņoja Krievijas premjerministra vietnieks Arkādijs Dvorkovičs.

Kā liecina publiskotā informācija, no pārtikas produktiem aizliegti augļi un dārzeņi, tostarp tomāti, sīpoli, gurķi, vīnogas, aprikozes un āboli. Tiem pievienojušies arī vistas produkti un sāls.

Jau iepriekš Dvorkovičs norādīja, ka arī citi produkti varētu tikt pakļauti importa aizliegumam, tai skaitā gaļas, piena un zivju produkti, taču pagaidām augļi un dārzeņi būs galvenie produkti, kurus skars importa aizliegums.

Papildus pārtikas embargo, aizliegti čarterlidojumi uz Turciju, kas stājušies spēkā jau no 1. decembra.

Valdības rīkojumā iekļauts arī apturēt starpvaldību komisijas tirdzniecības darbību un noteikt ierobežojumus Turcijas transporta uzņēmumiem.

Vienlaikus tiek uzsvērts, ka sankcijas nav skārušas svarīgākos enerģijas projektus ar Turciju, piemēram, Turcijas Stream gāzes cauruļvada izbūvi, vai tādus pārtikas produktus, kā citronus vai riekstus, kuri Krievijā lielākoties nonāk caur Turcijas importu.

Neraugoties uz to, Turcija tiek brīdināta, ka ekonomiskās sankcijas jebkurā brīdī var tikt paplašinātas.

Kā zināms, saistībā ar nesen notikušo incidentu, kad Turcija netālu no Sīrijas notrieca Krievijas kara lidmašīnu, Maskava sākusi īstenot aktīvas pretdarbības pret turku uzņēmējiem un valsts pilsoņiem.