Krievija aizliedz vīna importu no Melnkalnes. Vai vainojama valsts tuvināšanās NATO?

Krievija ir aizliegusi vīna importu no Melnkalne lielākā ražotāja, valsts uzņēmuma “Plantaze”. Ražotājs uzskata, ka aizliegums saistīts ar tās plāniem pievienoties NATO.

Uzņēmums saņēmis paziņojumu no Krievijas pārtikas uzraudzības dienesta Rosseļhoznadzor” , ka tās produkti tiks aizliegti Krievijas tirgū “antisanitāru apstākļu” dēļ.

Krievijas pārtikas sargsuns apgalvoja, ka “Plantaze” produkcijā atklāts paaugstināts pesticīdu skaits un daļiņu plastmasas klātbūtnes, līdz ar to produktu aizliegts importēt uz Krieviju.

“Plantaze” uz Krieviju eksportē aptuveni 20%, kopumā uzņēmums sadarbojas ar 42 citām valstīm, kurās, pēc ražotāja vārdiem, ir daudz stingrākā kvalitātes kontrole kā Maskavā.

Ražotājs jau paziņojis, ka apstrīdēs aizliegumu tiesā, noraidot Krievijas pārtikas uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” sūdzības. Uzņēmums uzskata, ka aizliegums ir politiski motivēts saistībā ar Balkānu valsts nenovēršamo iestāšanos NATO.

Melnkalne kļūs par NATO dalībvalsti vēlāk šajā gadā. “Ir skaidrs, ka lēmums pieņemts kontekstā ar NATO,” pauda Melnkalnes premjerministrs Dusko Markovics.

Krievija, kā zināms, ir paudusi stingru nostāju pret Melnkalnes vēlēšanos kļūt par daļu no NATO, iepriekš aprakstot tās plānoto dalību Rietumu militārajā aliansē kā “dziļi kļūdainu”. Melnkalnes dalība NATO varētu nostiprināt Eiropas Savienības klātbūtni Balkānos.

Foto:Pexels/https://pixabay.com/en/users/Pexels-2286921//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/