Krievija aizliedz griķu eksportu

Krievija no 5. jūnija līdz 31. augustam noteikusi aizliegumu griķu, griķu rupja maluma miltu un griķu putraimu eksportam.

Priekšlikumu uz laiku ierobežot griķu putraimu un griķu miltu eksportu izteica Krievijas Lauksaimniecības ministrija, lai “uzturētu nepieciešamo griķu putraimu un griķu miltu daudzumu vietējā tirgū un novērstu krasas cenu svārstības”.

“Kopš 2020. gada novembra izveidotās starptautiskās situācijas dēļ ir novērojams ievērojams Krievijas griķu eksporta pieaugums uz vairākām importētājām valstīm,” norādīja ministrija.

Saskaņā ar Krievijas graudu eksportētāju savienības datiem kārtējā lauksaimniecības gadā (no 2020. gada 1. jūlija līdz 2021. gada aprīlim) Ķīna ir kļuvusi par lielāko griķu pircēju – 26,2 tūkstošus tonnu. Otrajā vietā ir Latvija, kurai piegādāti 14,3 tūkstoši tonnu griķu, trešajā vietā Ukraina (13,2 tūkstoši tonnu). Uz Lietuvu eksportēja 9,8 tūkstošus tonnu griķu, bet uz Japānu – 8,5 tūkstošus tonnu.

Saskaņā ar rezolūciju, kas publicēta Krievijas oficiālajā juridiskās informācijas portālā, aizliegums būs spēkā no 2021. gada 5. jūnija līdz 31. augustam.