Krauze komentē Kariņa ultimātu Nacionālai apvienībai: Tāda premjera pieeja nav nopietna

No malas izskatās, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pats mēģina destabilizēt savu valdību, “Neatkarīgajai” sacīja Saeimas deputāts Armands Krauze (ZZS).

Pēc Krauzes teiktā, ir pareizi, ka Golubeva vairs nav iekšlietu ministre, jo ne tikai Nacionālā apvienība, bet arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija prasīja viņas demisiju.

“ZZS Saeimas frakcijas deputāti sarunā ar ministri vēlējās noskaidrot atbildīgos un iemeslus likumā noteikto prasību neievērošanai, pieļaujot nesankcionētu cilvēku pulcēšanos un Padomju armijas, arī Krievijas, slavināšanu Pārdaugavā. Viņa atzina, ka atbildīgie dienesti bija gatavojušies 9. maija notikumiem, bet 10. maijā, kad notika vairāku simtu cilvēku pulcēšanās pie Uzvaras pieminekļa, dienesti to nebija prognozējuši. Līdz ar to policija, pēc ministres teiktā, nereaģēja pietiekami strauji. Skaidrs, ka Golubeva netika galā ar uzdevumiem. Tagad redzu, ka ZZS ļoti pareizi rīkojās, pievienojoties prasībai par Golubevas demisiju,” sacīja politiķis.

Pēc viņa teiktā, taču komiska ir šīs valdības jezgas “otrā sērija” – tas, kā premjers Krišjānis Kariņš izdomāja izrēķināties ar vēl kādiem valdības ministriem: “Arguments tāds, ka NA ir slikti uzvedusies, prasot Golubevas demisiju un piedraudot pamest valdību, tāpēc NA ir jāsoda. Un sodīšana notiek tādā veidā, ka arī šai partijai jāupurē kāds no ministriem – ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, kurš šajā partijā visjaunākais. Šādi argumenti ir absurdi, tiem nav nekāda pamatojuma. Kariņš kā kāds tirāns soda nogrēkojušos kareivjus, liekot nošaut “katru desmito”. Un neraugoties ne uz kādām ministra profesionālām kvalitātēm. Tāda premjera pieeja nav nopietna. No malas tas izskatījās tā, ka viņš pats mēģina destabilizēt savu valdību.”

Foto: Valsts kanceleja