Kozlovskis: Arī pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā Latvijai tuvākajā laikā nekas nedraud

Arī pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā Latvijai tuvākajā laikā nekas nedraud, LTV raidījumā “Šodienas jautājums” pauda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).

Viņš atzina, ka ģeopolitika šobrīd ir tik trausla, ka grūti pateikt, kas Latviju sagaida. Tomēr Valsts drošības dienests lieliski tiek ar visu galā, regulāri monitorējot situāciju pēc konflikta Izraēlā.

“Es uzskatu, ka Latvijai tuvākajā laikā tiešām nekas šajā [terorisma] kontekstā nedraud. Valsts drošības dienests tiek galā ar šo potenciālo kopienu, kas var radīt riskus,” sacīja Kozlovskis.

Runājot par migrantu plūsmu, Kozlovskis norādīja, ka bēgļu plūsma jebkurā gadījumā rada riskus:”Mēs jau tagad Eiropā saskaramies ar lielu spiedienu, līdz ar to tas ir tāds papildus risks. Jebkurā gadījumā šī [migrācijas] ārējā dimensija ir pats būtiskākais aspekts, kas ir darbs ar trešajām valstīm, kas ir gana sarežģīts.”

Viņa vērtējumā, Latvijas lielākais risks ir Baltkrievijas robeža, tomēr arī šajā gadījumā migrantu aprite nav tādā apjomā kā Eiropā.

Savukārt vaicāts, vai Latvijā ir pietiekami daudz bumbu patvertnes, viņš uzsvēra: “Mums ir palikušas varbūt dažas [bumbu patvertnes] no seniem laikiem, bet, protams, tās absolūti nenodrošina to vajadzību, kas ir šodien. [..] Es uzskatu tās ir jāveido, pašlaik tiek saskaņots info ziņojums.”

Foto: Valsts kanceleja