KNAB aiztur Rīgas domes amatpersonu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šogad aprīlī uzsākta kriminālprocesa ietvaros otrdien par iespējamu kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu aizturēja Rīgas domes amatpersonu, portālu Apollo.lv informē KNAB.

Kā informē KNAB pārstāve Laura Dūša, biroja rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pārvaldes amatpersona aprīlī pieprasīja kukuli 13 000 eiro apmērā par nomas līguma pagarināšanu ar juridisku personu un maijā pieņēma iepriekš pieprasīto kukuli.

Kriminālprocesa ietvaros iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, lai KNAB izmeklētājs atzītu Rīgas domes amatpersonu par aizdomās turēto par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu.

Aizdomās turētajai amatpersonai ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – amatpersonai piemērota drošības nauda 20 000 eiro apmērā un noteikts nodarbošanās aizliegums, nosakot ierobežojumus veikt noteikta veida nodarbošanos (darbības), kas saistītas ar lēmumu pieņemšanas, kontroles un uzraudzības funkcijām Rīgas domes struktūrvienībā.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd plašāka informācija netiek sniegta, uzsver birojā.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēts Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.