Ķirsis: Jaunais RS vadītājs izskatās pēc Ušakova sistēmai lojāla cilvēka

Rīgas pasažieru pārvadātāja “Rīgas satiksmes” jaunieceltais vadītājs Ernests Saulītis izskatās pēc Rīgas mēra Nila Ušakova (S) sistēmai lojāla cilvēka, šorīt. 6 martā, Latvijas Radio izteicās Rīgas domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis (V).

Pēc viņa sacītā, viņam ir bažas, ka Saulīša vadībā RS veiktajam auditam, kurā, pēc iepriekšējā uzņēmuma vadītāja Anrija Matīsa vārdiem, atklāta virkne pārkāpumu, nekādu seku nebūs. Viņš uzskata, ka uzņēmuma pagaidu vadītājs Ernests Saulītis ir iecelts, lai vismaz līdz Eiropas parlamenta vēlēšanām noslēptu uzņēmumā notiekošo.

“RS pašlaik kļūst redzamas gadiem uzkrātās problēmas. Lielākām no tām ir korupcija, un šobrīd sasniegts punkts, kad vadzis lūzt un visas problēmas sprāgst ārā. [..]. Un šīs problēmas rezultējas arvien lielākās un lielākās pašvaldības dotācijās uzņēmumam,” pauda politiķis.

Ķirsis uzskata, ka Matīss atkāpies, jo redzējis visas šīs problēmas, bet nav sajutis pašvaldības vadības atbalstu jautājumu risināšanai un “negribēja sēdēt cietumā”.

Savukārt runājot par jauno RS vadītāju Ernestu Saulīti, viņš atzina, ka viņam par viņu radies iespaids kā par sistēmai ļoti uzticamu cilvēku.

Viņš domā, ka Ušakovs nolēmis doties uz EP nevis tāpēc, ka vēlas iegūt imunitāti pret kādu iespējamu kriminālvajāšanu, bet gan vairāk tāpēc, ka jūt, ka viņš zaudēšot nākamajās Rīgas domes vēlēšanās pēc pāris gadiem.

Kā zināms, “Rīgas satiksmes” pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss nolēmis pamest amatu. Savu lēmumu Matīss skaidroja ar atbalsta trūkumu pārmaiņām uzņēmumā no akcionāra Rīgas domes puses. “Sākotnēji atbalsts pārmaiņām RS no domes bijis liels, bet līdz ar Ušakova lēmumu kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās šis atbalsts faktiski ir zudis,” uzsvēra Matīss.

“Rīgas satiksme” pagaidu valdes priekšsēdētāja amatu ieņems Īpašuma departamenta Nekustamā īpašuma pārvaldes priekšnieces vietnieks Ernests Saulītis.

Foto: Saeimas kanceleja