Ķemeru sanatoriju nopērk Krievijas pilsonis

Balto kuģi šobrīd iegādājies nodrošinātais kreditors SIA Arhiidea, bet ar cesijas darījuma starpniecību tas nonāks īpašumā SIA Park Hotel Ķemeri, kas pieder Krievijas pilsonim Aleksandram Gusakovam.
Tiesa šobrīd ir apstiprinājusi cesijas darījumu starp sanatorijas pircēju SIA Arhiidea un SIA Park Hotel Ķemeri, kas jau pērn rudenī vēlējās iegādāties savā īpašumā sanatoriju un arī iemaksāja drošības naudu, taču laikā neieskaitīja pārējo summu. Līdz ar to izsole tika uzskatīta par nenotikušu.

Pēc šā darījuma Arhiidea un Park Hotel Ķemeri sanatorijas juridiskais īpašnieks būs A. Gusakova uzņēmums, un tuvāko nedēļu laikā tiks iesniegti dokumenti īpašumtiesību pārreģistrēšanai. Objekta cena ir 2,86 miljoni eiro, kāda tā bija noteikta nenotikušajā izsolē.

Arhiidea pārstāvis Ēriks Grūbe skaidro, ka uzņēmums turpmāk strādās pie sanatorijas atjaunošanas, veicot projekta auditu un pārprojektēšanu atbilstoši jaunā īpašnieka vajadzībām. Darbus paredzēts pabeigt 2017. gadā.

Jūrmalas dome nepiedalījās cesijas darījumā starp sanatorijas pircēju Arhiidea un Park Hotel Ķemeri, un tai pašlaik nav precīzas informācijas ne par darījuma struktūru, ne arī plānotajiem finansēšanas avotiem. Pašvaldība uzskata, ka Ķemeru sanatorijas un teritorijas attīstības plāni būtu stiprināmi nodomu protokolā, kur gan jaunais investors, gan arī dome fiksētu konkrētu laika grafiku un plānoto investīciju apmēru.

Pirms tam Jūrmalas mērs Gatis Truksnis jau pauda, ka, tiklīdz Ķemeru sanatoriju izdosies pārdot, tuvāko piecu gadu laikā tiks īstenots ap 20 miljonu eiro vērts plāns. Tas ļaušot izveidot interaktīvu tūrisma centru, ūdenstornī ierīkot tūrisma objektu, sakārtot ceļus, Ķemeru parku, kā arī nojaukt Līvas spoku ēkas.

Aisma Orupe