Ķemeru sanatorijas investors uzvar tiesā

Ķemeru sanatorijas investors uzvar tiesā

Jūrmalas tiesa vakar noraidīja SIA IAT Cityco pieteikumu atzīt Ķemeru sanatorijas investoru SIA Ominasis Latvia par maksātnespējīgu.

«Pieteikums ir noraidīts, un spriedums nav pārsūdzams. Ominasis maksātnespēja nav atzīta,» Neatkarīgo informēja Jūrmalas tiesas pārstāve Diāna Liepiņa.

Ominasis advokāts Dzintars Zonenbergs paskaidroja, ka tiesas spriedums viņam nav bijis pārsteigums, jo IAT Cityco prasība jau sākotnēji bijusi nepamatota. Uz iepriekšējo tiesas sēdi pats prasības iesniedzējs nemaz nebija ieradies, līdz ar to liekot apšaubīt iesnieguma nopietnību. Dz. Zonenbergs teica, ka šobrīd Ķemeru sanatorijas īpašnieks esot «no tiesām brīvs», lai gan «nekad jau nevar zināt, kad kādam ienāk prātā nepamatoti tiesāties».

Pret Ominasis tas nav bijis vienīgais pieteikums tiesā, taču lietas nu jau izbeigtas. Ķemeru sanatorijas investora maksātnespēju pieprasīja arī SIA Arhiidea, bet prasība tika noraidīta. Ķemeru ģenerālbūvnieks NCC Konstrukcija no pasūtītāja vēlējās atgūt nesamaksātos gandrīz vienu miljonu latu, taču lieta beidzās ar mierizlīgumu. Līdzīga prasība bija SIA Feuring Projekt Management – par 131 653 latu parādu. Prasītāju rindu noslēdz Privatizācijas aģentūra, kas Ominasis apsūdzēja nepildītos solījumos – nenodrošinot solītās 120 darba vietas.