Kažoka: Piecu partiju koalīcijā nav ieinteresēts neviens no politiskajiem spēkiem

Piecu partiju koalīcijā nav ieinteresēts neviens no politiskajiem spēkiem, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja PROVIDUS direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.

“Nākamās dažas nedēļas parādīs, vai ir līderība, harizma, organizatoriskās prasmes. Bet tas, ka Evika Siliņa varētu būt citāda premjerministre nekā bijis Kariņš, tas ir skaidrs. Viņai vienkārši ir jāparāda, ka viņai šīs īpašības piemīt,” sacīja Kažoka.

Pēc viņas teiktā, piecu partiju koalīcijā nav ieinteresēts neviens no politiskajiem spēkiem: “AS jāizlemj, vai viņi pievienosies koalīcijai. Līdzīgi ar NA. Skaidrs, ka trīs partijas ir vienojušās par valdības kodolu – JV, “Progresīvie” un ZZS, jautājums, vai AS tām pievienosies.”

“Es domāju, ka iespēja Evikai Siliņai izveidot koalīciju ir tuvu 90 %, tur jānotiek kam ļoti neparedzētam, lai koalīcija pēkšņi nebūtu. Cik ilgu laiku tas prasīs? Es ceru, ka drīz, bet tas būs atkarīgs no viņas līdera īpašībām, harizmas, organizatoriskajām spējām,” atzina Kažoka.

Savukārt NA Saeimas deputāts Jānis Dombrava pauda, ka Nacionālā apvienība nav plānojusi lepni iet opozīcijā: “Primārais mērķis ir strādāt valdībā. Domāju, ka tas ir iespējams. Līdzšinējā valdība ar trim partijām ir apliecinājusi, ka ir spējīga strādāt un sakārtot ļoti strauji būtiskus jautājumus tieši saistībā ar valsts drošību.”

“Mēs nesaskatām nekādas problēmas, lai darbu turpinātu JV, AS un NA valdība. Ja kaut kādas paplašināšanās pēc, lai veiktu kaut kādus kosmētiskos uzlabojumus, nepieciešams pieaicināt ceturto partneri, protams, par to var runāt,” atzina deputāts.

Dombrava uzsvēra: “Mēs neesam gatavi nodot savus principus, lai tikai būtu valdībā. Mēs neraujamies, lai tikai tur būtu. Bet mums ir svarīgi izpildīt vēlētājiem dotos solījumus.”

Foto: Valsts kanceleja