Katra piektā ēka Latvijā uzskatāma par bīstamu, norāda Būvniecības valsts kontrole

Katra piektā ēka Latvijā uzskatāma par bīstamu un rada apdraudējumu cilvēku dzīvībai, piektdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Būvniecības valsts kontroles biroja direktors Pēteris Druķis.

“Kopuma viena piektā daļa ēkas uzskatāmas par bīstamām. Viņas nav tik bīstamas, lai nekavējoties tiktu veikti kaut kādi pasākumi, un no mūsu puses ēku īpašniekiem tiek doti 3 mēneši, kuru laikā tiem jāveic nepieciešamie drošības pasākumi. Un runa nav tikai par Rīgu, bet visu Latviju,” norādīja Druķis, piebilstot, ka visbiežākās problēmas ir saistītas ar ugunsdrošību.

Tāpat viņš norāda, ka Rīgā ir atsevišķas iestādes, kur uzturēties ir bīstami, piemēram, Rīgas cirks, kas, pēc Druķa domām, ir viena no bīstamākajām konstatētajām ēkām un apdraudējumu rada jau vairākus gadus.

Druķis atgādināja, ka būvniecības valsts kontroles birojs aprīlī sācis drošības pārbaudes sabiedriskajām ēkām, galvenokārt, tirdzniecības centriem un publiski apmeklētām ēkām, savukārt vasaras sezonā pārbaudes tiek veiktas izglītības iestādēs.