Kas jāņem vērā, apsverot hipotekāro aizdevumu?

Īstenot sapni par sava nekustamā īpašuma iegādi bez papildu finansējuma bieži vien ir ļoti sarežģīti, un lielākoties bez hipotekārā kredīta neiztikt arī tiem, kas neatbalsta aizņemšanos un jebkāda veida kredītsaistības. Jāņem vērā, ka hipotekārais aizdevums prasa stabilus, regulārus un pietiekamus ienākumus kredītsaistību izpildei. Vairums gan bažās, kā izvēlēties labāko kredīta aizdevēju, jo saistības ar banku vai nebanku (retāk) ilgst vairākus gadu desmitus līdz pat 40 gadiem. Ar “Sortter” palīdzību jūs varat viegli un ērti salīdzināt visu veidu kredītu piedāvājumus, tajā skaitā arī veikt hipotekārā kredīta salīdzinājumu no uzticamiem aizdevējiem, sava sapņa īstenošanai.

“Sortter” ir platforma, kur jūs varat atlasīt sev pieejamos kredītu piedāvājumus no dažādām uzticamām un drošām bankām un finanšu iestādēm ērti un vienuviet.

Hipotekāros kredītus izsniedz gan banku, gan nebanku aizdevēji. Banku piedāvājumi izceļas ar draudzīgākām procentu likmēm, savukārt nebanku aizdevēji dažkārt spēj nodrošināt ievērojami mazāk formalitāšu, kas rezultējas ātrākā kredīta izsniegšanā.

Pirms izvēlēties hipotekāro kredītu nepieciešams ņemt vērā vairākus aspektus, tai skaitā atmaksas termiņu, iespēju atlikt pamatsummas maksājumu, kredīta noformēšanas procesu, procentu maksājumus un hipotekārā kredīta maksimālo apmēru no nekustamā īpašuma vērtības. Piemēram, ja tas noteikts 85% apmērā, tad jārēķinās, ka vismaz 15% no summas nāksies segt kredīta ņēmējam no savas kabatas.

Hipotekārā kredīta izmaksas parasti sastāda vairākus procentus no kopējās darījuma summas, tāpēc šim aspektam jāpievērš īpaša vērība. Kaut arī virkni no šiem izdevumiem samazināt nav iespējams, komisijas maksa ir atkarīga no konkrētā hipotekārā kredīta. Tāpēc ir svarīgi pirms aizņemšanās salīdzināt visus piedāvājumus un to nosacījumus.

Orientēties plašajā klāstā palīdz kredītu kalkulatori, un tāds atrodams arī “Sortter” platformā. Tā lietošanas princips ir ļoti vienkāršs – tajā jāievada nepieciešamā naudas summa un termiņš, un sistēma parādīs visus piedāvājumus, sakārtojot tos pēc procentu likmes.

Publicitātes materiāls