Kariņš: VID jāturpina sevi attīrīt

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) jāturpina sevi attīrīt, intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Komentējot pret VID vērsto kritiku, Kariņš pauda, ka mērķis ir uzlabot VID pamatdarbību: “VID ir asi jāvēršas pret nelikumībām , bet ar draudzīgu seju jāvēršas pie uzņēmumiem. No VID jāpanāk, ka viņi ir draudzīgāki pret tiem, kas maksā nodokļus, un neiecietīgākiem pret pašu darbiniekiem, kas varētu būt iesaistīti nelikumībām. VID jāturpina sevi attīrīt.”

Kā zināms, “Apvienotais saraksts” (AS) aicinājis finanšu ministru Arvilu Ašeradenu (JV) nomainīt VID vadītāju un sākt darbu pie VID reformas.

“Sarunas gaitā secinājām, ka VID vadītājai nav izpratnes par to, kā veicināt nodokļu nomaksu, vienlaikus palīdzot ekonomikai dzīvot, trūkst līderības un visaptveroša redzējuma par nepieciešamajām izmaiņām VID darbībā. Plānotās izmaiņas ir kosmētiskas un uz papīra. Turpinot darboties šādā pašā garā kā līdz šim, cerētos rezultātus, kas palīdzētu efektivizēt VID darbību, samazināt birokrātiju, veicināt godīgu konkurenci un cīņu ar melnajiem un pelēkajiem nodokļu nemaksātājiem, sasniegt nebūs iespējams. Vēlamies strukturālas pārmaiņas VID, jo redzam, ka iestādei ir nepieciešams kapitālais remonts,” atzīst “Apvienotā saraksta” frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Frakcijas vadītājs Edgars Tavars norāda, ka partijas skatījumā, lai nodrošinātu izrāvienu tautsaimniecības attīstībā un sasniegtu valdības izvirzīto mērķi – ekonomikas transformāciju –, ir nepieciešams efektīvi strādājošs VID, kam sabiedrība uzticas. Tas ir ļoti būtiski, ņemot vērā lielās VID pilnvaras un ietekmi. Tādēļ “Apvienotais saraksts” aicina finanšu ministru nomainīt VID vadītāju Ievu Jaunzemi un jautājumus par VID reformas īstenošanu iekļaut finanšu ministra vadītās Nodokļu politikas pilnveides koordinēšanas grupas darba kārtībā.

Foto: Valsts kanceleja