Kariņš: Sabiedriskā transporta autobusu pārvadājumos ir vērojams korupcijas perēklis

Sabiedriskā transporta autobusu pārvadājumos vēl ir vērojams korupcijas perēklis, kas jāiztīra,,LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

“Kā tas izskatās, ka Autotransporta direkcija vēlējusies izslēgt ārā pašvaldības uzņēmumus un ļaut iekšā tos saucamos privātos, bet kas ir privātie? Te mēs redzam, aiz tā visa ir pāris personas ar personas kodiem, diezgan plaši zināmi sabiedrībā,” sacīja Kariņš.

Pēc viņa teiktā, “šie cilvēki centušies kārtējo monopolu pagrābt zem saviem nagiem. Manā uztverē šis ir vēl viens korupcijas perēklis, tas jāiztīra. Un Autotransporta direkcijai tas ir jāizdara, ja viņi nav spējīgi, tad ministram jātiek galā ar Autotransporta direkciju.”

Kā ziņots, Konkurences padome (KP) par aizliegtu vienošanos reģionālās nozīmes pasažieru pārvadājumos piemērojusi naudas sodu kopumā 1,975 miljonu eiro apmērā trim reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem – Liepājas autobusu parkam (LAP), Nordeka un Latvijas sabiedriskajam autobusam.

KP izpētē secināja, ka AS “Liepājas autobusu parks”, SIA “Latvijas Sabiedriskais Autobuss” un AS “Nordeka”, lai katrs iepirkumā spētu iegūt pakalpojuma sniegšanas tiesības maršrutos maksimāli pietuvināti noteiktajai robežai – 15 milj. kilometru gadā –, savstarpēji apmainījās ar komerciāli sensitīvu informāciju ne tikai par lotu (to daļu) sadali, bet arī par dalības nosacījumiem iepirkumos, vienojoties, piemēram, par piedalīšanos vai nepiedalīšanos konkrētā lotē, kā arī par piedalīšanās formu iepirkumā – individuāli vai veidojot apvienības, tādējādi savstarpēji sadalot vienas lotes kilometrus lietas dalībnieku starpā.

KP uzsver, ka neatkarīgi uzņēmumi var apvienoties personu apvienībā un piedalīties iepirkumos ar kopīgu piedāvājumu tikai gadījumos, kad tie nav spējīgi izpildīt iepirkumu prasības individuāli un kad tie neizpauž komerciāli sensitīvu informāciju viens otram, kas nav saistīta ar kopēju dalību konkrētā iepirkumā.

Foto: Valsts kanceleja