Kariņš pieļauj, ka valsts atbalsts energoresursu krīzē varētu pieaugt

Energocenu krīzē valsts atbalsts vēl pieaugs, intervijā Latvijas Radio sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV), norādot, ka plānots atbalsts arī uzņēmumiem.

Pēc viņa teiktā, aktīvākas diskusijas par uzņēmējiem sniedzamo valsts atbalstu koalīcija sāks pēc tam, kad valdības līmenī būs panākta galīgā vienošanās par atbalstu mājsaimniecībām, un paredzēts, ka tas notiks šodien.

Koalīciju veidojošajām partijām vienojoties par apkures sadārdzinājuma daļējām kompensācijām iedzīvotājiem, kopējo atbalsta summu plānots palielināt no sākotnēji pieteiktajiem 350 miljoniem eiro līdz 430 miljoniem eiro. Kariņš pieļāva, ka valsts atbalsts varētu vēl pieaugt.

Savukārt vaicāts, vai valsts ir gatava palīdzēt kompensēt pieaugošās izmaksas par energoresursiem arī, piemēram, slimnīcām, premjers atbildēja, ka ir ļoti daudz dažādu uzņēmumu kategoriju, kurām nepieciešams šāda veida atbalsts. “Tagad mēs izejam visam cauri un skatāmies, kur un kā mums vislabāk būtu palīdzēt,” sacīja valdības vadītājs.

Savukārt attiecībā uz inflācijas kāpuma piebremzēšanu premjers nesteidza piesaukt iespēju mazināt kādu nodokļu likmes.

Savukārt runājot par gāzi, Kariņš uzsvēra, ka Inčukalna krātuve pildās un situācija ir uzlabojusies tā, ka gāzes pietiks līdz pat apkures sezonas noslēgumam.

Jau vēstīts, ka valdība šodien lems par Labklājības un Ekonomikas ministriju sagatavoto regulējumu, kas noteiks detalizētus atbalsta saņemšanas nosacījumus mājsaimniecībām energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai.

Foto: Valsts kanceleja