Kariņš nepiekāpjas: Rīkojums par Vitenberga demisijas pieprasījumu tiks parakstīts

Premjers Krišjānis Kariņš aizvien uzstāj uz ekonomikas ministra nomaiņu arī pēc Nacionālās apvienības (NA) atkārtota aicinājuma atsaukt šo prasību. Pēc Kariņa teiktā, viņš vēlētos jaunu iekšlietu ministra un ekonomikas ministra apstiprināšanu Saeimā jau šonedēļ.

Trešdienas rītā Nacionālā apvienība publiski aicināja Kariņu atteikties no ieceres prasīt NA pārstāvošā ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga demisiju. NA uzskata, ka Kariņa plāns atlaist Vitenbergu ir ne tikai “savāds un komisks”, bet arī netaisnīgs un kaitīgs.

Premjers gan pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu medijiem sacīja, ka turpina uzturēt ieceri par ekonomikas ministra nomaiņu, norādot, ka rīkojums par Vitenberga demisijas pieprasījumu tiks parakstīts.

Tāpat premjers pauda pārliecību, ka NA spēs izvirzīt jaunu un kompetentu ministra amata kandidātu, ko Saeima arī apstiprinās un valdība pilnā sastāvā turpinās savu darbu.

“Ja nebūtu bijis publiska ultimāta, mēs nebūtu šajā situācijā. Bija publisks ultimāts, un šīs ir loģiskas sekas no tā,” skaidroja Kariņš.

Foto: Valsts kanceleja