Kariņš: Man ir bijusi neticama privilēģija četrarpus gadus vadīt valdību un pārstāvēt mūsu valsti starptautiski

Esmu lepns, ka esmu varējis būt mūsu burvīgās tautas valdības vadītājs šo laiku, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja demisionējušais valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (JV), kurš šajā amatā pavada pēdējās dienas.

“Gandarījums man ir faktiski viens – man ir bijusi neticama privilēģija četrarpus gadus vadīt valdību un pārstāvēt mūsu valsti starptautiski, piedalīties procesos, kas mūs visus ir ietekmējis. Esmu iepazinis ārkārtīgi daudz cilvēku (..) Paldies visiem par atbalstu – gan vēlētājiem pirms vēlēšanām, gan visiem šajā procesā. Prieks ir bijis visu šo laiku,” sacīja Kariņš.

Viņš atzina, ka jauno valdību gaida vairāki izaicinājumi.

“Mums liels izaicinājums ir veselības aprūpes finansējuma uzraudzība un kontrole. Naudu no nodokļu maksātāju kabatas visu laiku liekam sistēmā. Ne visur, manuprāt, sistēma ir sakārtota. [..] Dažās lietās kā valsts pārmaksājam, tas sistēmiski jāmaina,” sacīja Kariņš.

Viņš norādīja, Siliņa šodien tiksies ar Valsts prezidentu, iespējams, ka pēc tam būs pilna aina [par ministru amatu kandidātiem] zināma.

“Siliņas kundze ir ļoti kompetenta politiķe, viņa zina, ko grib, un viņa arī prot to panākt. Visu šo procesu viņa ir vadījusi un organizējusi. Mana ēna? Es pārsvarā pat neesmu bijis istabā un telpā, viņa lieliski tiek galā un zina, ko dara,” vērtēja Kariņš.

Foto: Valsts kanceleja