Kariņš: Līdz vasaras vidum visi zināsim, kādas būs nodokļu izmaiņas 2021. gadā

Iedzīvotājiem nav ko baidīties no gaidāmajām izmaiņām nodokļu sistēmā, šorīt intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš, kurš iepriekš informēja, ka Finanšu ministrija (FM) februāra sākumā varētu nākt klajā ar sagatavoto nodokļu sistēmas uzlabošanas plāna sākotnējo piedāvājumu, atzina, ka pašlaik jautājumi par izmaiņam nodokļu reformā tiek apspriesti arī īpaši izveidotā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Nodokļu politikas apakškomisijā.

“Līdz vasaras vidum visi zināsim, kādas būs nodokļu izmaiņas 2021. gadā,” izteicās Kariņš.

Pēc viņa teiktā, sabiedrībai baidīties no jaunās nodokļu reformas neesot pamata, jo politiķi tikai meklējot iespējas esošo sistēmu uzlabot.

Izmaiņas, visticamāk, neskars arī uzņēmumu ienākuma nodokļa likmēs vai piemērošanas kārtībā. “Tās pamatmērķis būs taisnīgums un cīņa pret ēnu ekonomiku,” tā iepriekš uzsvēra Kariņš.

Jau vēstīts, ka lai arī ar Saeimas atbalstu 2018. gadā Latvijā tika ieviesta nodokļu reforma, ar kuru bija iecerēts stimulēt uzņēmējdarbības vidi, palielināt konkurētspēju un cīnīties pret ēnu ekonomiku, kā arī mazināt sociālo nevienlīdzību, septembrī nācās secināt, ka topot 2020. gada valsts budžetam, aplēsts, ka nodokļu reformas dēļ budžeta izdevumi jāsamazina par 94 miljoniem eiro.

Bet vēl mēnesi vēlāk Fiskālās disciplīnas padome secināja, ka nodokļu ieņēmumi nepieaug tik strauji kā gribētos.

Foto: Valsts kanceleja