Kariņš: “Latvijas gāze” nosaukums ir maldinošs – šī vadība nav ieinteresēta, lai Latvijā būtu miers

AS “Latvijas gāzes” vadība un īpašnieki nav ieinteresēti, lai Latvijā būtu miers un cilvēkiem skaidrība, uzskata premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV).

Saistībā ar “Latvijas gāzes” apgalvojumiem, ka gāzes gaidāmajai apkures sezonai varētu nepietikt, premjers vairākkārt uzsvēra, ka gāze Latvijai nākamajā apkures sezonā pietiks.

“Atcerēsimies, “Latvijas gāze” nosaukums ir maldinošs. Ja gribētu pēc īpašnieku struktūras nosaukt, tā drīzāk būtu saucama par “Krievijas gāzi”. Šī vadība diemžēl nav ieinteresēta, lai Latvijā būtu miers un cilvēkiem skaidrība. Uzmanīgi ar to, ko viņi saka. “Conexus” zina, ka zem zemes šodien “Latvijas gāzes” vārdā ir vairāk gāzes nekā nepieciešams mūsu mājsaimniecībām,” LTV sacīja Kariņš.

Savukārt runājot par atbalstu iedzīvotājiem, premjers uzsvēra: “Protams, mums iespējas to piekoriģēt ir. Šobrīd tarifu situācija valstī ir ļoti dažāda. Mums būtu jāpaskatās, iespējams, kaut ko vēl paplašināt, bet mēs to darītu, balstoties uz analīzi. Ja vajadzēs, būsim spiesti palielināt.”

Kā zināms, nesen AS “Latvijas Gāze” informēja, ka uz 2022. gada 31. augusta gāzes dienu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē esošais AS “Latvijas Gāze” piederošais gāzes krājumu apmērs ir 0,2946 TWh.

“Neskatoties uz minēto AS “Latvijas Gāze” piederošo gāzes krājumu apmēru Inčukalna pazemes gāzes krātuvē un ierobežotajām dabasgāzes piegādes iespējām šobrīd, AS “Latvijas Gāze” kā publiskais tirgotājs un sociāli atbildīga komercsabiedrība turpina darbu pie risinājumiem par saistīto lietotāju nodrošināšanu ar gāzapgādi 2022/2023. gada apkures sezonai,” pausts uzņēmuma paziņojumā.

Foto: Valsts kanceleja