Kariņš: Ja situācija neuzlabosies, būs plaši pārvietošanās ierobežojumi

Ja desmit dienu laikā nemainīsies epidemioloģiskā situācija, būs jāievieš plaši pārvietošanās ierobežojumi, paziņojis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

“Ja desmit dienu laikā nespēsim uzlabot situāciju, tad būsim spiesti iet uz pilna spektra pārvietošanās ierobežojumiem, bet ne es, ne valdība, ne sabiedrība to nevēlas. Kopīgiem spēkiem ievērosim klusuma perioda noteikumus,” sacīja Kariņš.

“Mums ir iespēja neiet tajā virzienā, bet ar kopīgiem spēkiem pagriezt šo uzliesmojumu. Aicinu visus trīs nedēļas saņemties. Aicinu visiem kopīgiem spēkiem saņemties. Izturēsim, ierobežosim un mainīsim kopīgiem spēkiem,” turpināja premjers.

Kā zināms, Ministru kabinets ir apstiprinājis papildu ierobežojumus rīkojumā Covid-19 izplatības mazināšanai, aicinot cilvēkus svētkus svinēt tikai savās mājsaimniecībās. Tostarp noteikti papildu ierobežojumi tirdzniecībai jau no 19. decembra.

Ceturtdien, 17. decembrī, Ministru kabinets apstiprināja papildu ierobežojumus rīkojumā “Par ārkārtējo situāciju”, aicinot cilvēkus svētkus svinēt tikai savas mājsaimniecības ietvaros, apzināti izvairoties no ciemošanās neatkarīgi no kopējā cilvēku vai mājsaimniecību skaita. Līdz 11. janvārim spēkā paliek nosacījums, ka visi publiski un privāti pasākumi ir aizliegti un atcelti, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros.

Ministru kabinetā apstiprinātie precizējumi drošības pasākumos svētku sezonai neierobežo pārvietošanās brīvību. Sabiedriskais transports turpinās kursēt un cilvēki tiek aicināti izmantot iespēju pavadīt laiku svaigā gaisā, dodoties dabā.

Foto: Valsts kanceleja