Kariņš: Ja energoresursu cenu situācija vēl būtiski mainīsies, valdība lems par uzlabojumiem iedzīvotāju atbalsta sistēmā

Premjers Krišjānis Kariņš šorīt intervijā TV3 atzina, ka viņu joprojām uztrauc, kā valsts izies cauri šai ziemas sezonai, jo Krievija turpina karot un attiecīgi turpinās arī spiediens uz energoresursu cenām.

Kā zināms, valdība otrdien nolēma mājsaimniecībām daļēji segt energoresursu cenu pieaugumu. Paredzēts, ka atbalsts būs par centrālo apkuri, apkurē izmantotu elektrību, gāzi, granulām, malku un koksnes briketēm.

Valsts pabalstu 30 eiro apmērā piešķirs un izmaksās arī Latvijā dzīvojošām personām, kuras ir Latvijas piešķirtās piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti saņēmējas.

Vienlaikus Kariņš atzina, ka viņu joprojām uztrauc, kā valsts izies cauri šai ziemas sezonai. “Ja energoresursu cenu situācija vēl būtiski mainīsies, valdība lems par uzlabojumiem iedzīvotāju atbalsta sistēmā,” pauda premjers.

Tajā pašā laikā Kariņš pauda, ka pasaules tirgi piedzīvo kara radītu šoku, bet uz nākamo apkures sezonu situācija būs normalizējusies un cenas stabilizējušās.

Tāpat tiekot domāts par to, vai un ko varētu mainīt regulējumā, lai stimulētu daudzdzīvokļu māju siltināšanu, piemēram, esot doma, ka varētu mainīt principu, kā notiek lēmuma pieņemšana par mājas siltināšanu, proti, ka 50% mājas iedzīvotāju parakstu būtu jāsavāc nevis mājas siltināšanas veikšanai, bet gan tad, ja ierosināto siltināšanas procesu vēlas apturēt.

Foto: Valsts kanceleja