Kariņš: Es nenosaukšu vainīgo neveiksmīgajā vakcīnu pret Covid-19 iegādē – to darīs Ģenerālprokuratūra

Covid-19 ierobežošanas procesā nozīmīga kļūda bija, ka pirms gada Veselības ministrija (VM) pieļāva ap 800 000 vakcīnu neiegādāšanos, kuras piedāvāja Eiropas Komisija, Saeimas Covid-19 krīzes pārvarēšanas procesa parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Pēc viņa teiktā, Ministru kabinets par to nezināja un arī viņš pats nebija domājis, ka kāds varētu attiekties no EK piedāvātajām vakcīnām. Premjers norādīja, ka valdībai drīzāk būtu bijis jāskata jautājums par atteikumu iegādāties Latvijai paredzēto vakcīnu apjomu.

“Mazākas vakcīnu pieejamības dēļ Latvijā 2021.gada pirmajā pusē bijām spiesti dzīvot ilgāk ar ierobežojumiem, nekā vairākās citās Eiropas valstīs, kas arī radīja neapmierinātību iedzīvotājos,” norādīja Kariņš.

Kariņš gan nespēja nosaukt konkrētas amatpersonas, kurām jāuzņemas atbildība par neveiksmīgo vakcīnu iepirkumu. Viņš norādīja uz to, ka patlaban šo jautājumu skata ģenerālprokuratūra.

“Politiķi atbild politiski ar amatu, un veselības ministre par to uzņēmās atbildību. Par pārējo – tas jau ir ģenerālprokuratūras ziņā. Man nav vietā komentēt,” secināja Kariņš.

Foto: Valsts kanceleja