Kariņš: Attiecībā uz NBS pārtikas iepirkumu no valsts puses vajadzētu rīkoties agresīvāk

Ir jāatrod veids, kā tikt vaļā no iepirkuma līguma par centralizēto pārtikas piegādi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja premjers Krišjānis Kariņš.

“Es esmu lūdzis AM izvērtēt iespēju lauzt šo līgumu. Ir šausmīgi liela nekārtība notikusi. Tas, ko man ir grūti saprast, kā tas var būt, ka šis pilnīgi ārpus visiem rāmjiem uzvarējušais uzņēmums turpina apkalpot armiju. Jāatrod veids, kā tikt no tā vaļā. Labāk, lai uzņēmums tiesājas, nekā valsts cieš, jo nevar atrast veidu, kā pareizi lauzt līgumu. Kāpēc tie, kas pārkāpj likumu, turpina gūt labumu uz sabiedrības rēķina? Vajadzētu agresīvāk no valsts puses rīkoties,” sacīja Kariņš.

Viņš norādīja, ka vispirms nepieciešams lauzt līgumu, pēc tam skatīties, kādas ir sekas: “Sen nav tie laiki, kad krāpnieki ir tie, kas nosaka visu. Viņi tagad tiek pieķerti pa labi, pa kreisi. Piepumpēsim muskuļus un izstumsim viņus no sistēmas.”

Kā zināms, armijas iepirkumā par loģistikas pakalpojumu pārtikas piegādēm armijai nākamajos piecos gados uzvarēja salīdzinoši neliels uzņēmums “Zītari ZL”. Aizsardzības ministre pieprasīja skaidrojumu par šo līdz 220 miljoniem eiro vērto iepirkumu un uzdeva pārbaudīt konkursa kvalifikācijas prasības atbilstību līguma mērķim.

Foto: Valsts kanceleja