Kanāda pastiprina sankcijas pret Krieviju

Kanāda, ņemot vērā situācijas saasināšanos Ukrainā un Krievijas Minskas vienošanās neievērošanu, paplašinājusi ekonomiskās sankcijas pret Maskavu, tās vēršot arī pret Krievijas naftas uzņēmumu “Rosneft”, vēsta ārvalstu mediji.

Jauno sankciju sarakstu Kanāda publicēja šodien, 18. februārī. Tajā iekļauti 37 Krievijas un Ukrainas pilsoņi, kā arī 17 juridiskas personas. Sankcijas tiek vērstas arī pret sabiedrisko organizāciju “Novorosija”.

Ekonomiskajām sankcijām, to aktīvu iesaldēšanai un ieceļošanas aizliegumam Kanādā tiek pakļautas tādas personas kā Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Anatolijs Antonovs, Ģenerālštāba vietnieks Andrejs Kartapolovs, valsts tehnoloģiju kompānijas “Rosteh” ģenerāldirektors Sergejs Čemzovs un Krievijas domes deputāts Valērijs Kuļikovs.

Sankciju sarakstā ir iekļauta arī Krievijas estrādes zvaigzne Josifs Kobzons, Kremļa propagandas žurnālists Dmitrijs Kiseļovs, kā arī motociklistu kluba “Night Wolves” prezidents Aleksandrs Zaldostanovs ar iesauku “Ķirurgs”.

Zaldostanovs plašāk pazīstams kā Putina draugs un Kremļa saimnieka politikas aktīvs atbalstītājs.