Kampars ar „Gazprom” vadību pārrunās dabasgāzes iepirkuma nosacījumus Latvijai

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) rītdien, 7.jūlijā, tikšanās laikā ar „Gazprom” vadību pārrunās dabasgāzes iepirkumu nosacījumus. Tikšanās notiks „Gazprom” biroja Rīgā atklāšanas laikā.

Ministrs uzsvēra, ka gāzes apgādes jomā Latvija un faktiski arī viss Baltijas reģions ir izolēts un pilnībā atkarīgs tikai no viena piegādātāja – Krievijas koncerna “Gazprom”. Dabasgāzes tarifa būtiskākā sastāvdaļa ir dabasgāzes iepirkuma cena.

A.Kampars: „Latvijas valstij nav līgumattiecību ar Krieviju par dabasgāzes piegādi, šādas līgumattiecības pastāv starp „Gazprom”, „Itera Latvija” un akciju sabiedrību „Latvijas gāze”. Līdz ar to valdība nevar tiešā veidā ierosināt līgumu izmaiņas, jo nav šo līgumu dalībniece. Taču kopš 2009. gada beigām notiek aktīvs darbs pie tā, lai tiktu pārslēgti attiecīgie līgumi ar „Gazprom”, kā rezultātā patērētājiem varētu nodrošināt zemākas gāzes cenas.”

Jau pērnā gada nogalē notika ekonomikas ministra sarunas gan ar „Gazprom” pārstāvniecības Latvijā, gan Krievijas Federācijas vēstniecības vadību par dabasgāzes piegādes līgumu maiņu. Šis jautājums tika pārrunāts arī Latvijas – Krievijas starpvaldību komisijas Ekonomisko jautājumu darba grupas sēdē š.g. 29.aprīlī, kā rezultātā pēc Latvijas puses ierosinājuma sēdes protokolā tika iekļauts aicinājums gāzes kompānijām izskatīt dabasgāzes piegādes jautājumus 2011. gadā.

Tāpat šo jautājumu Ekonomikas ministrija pārrunājusi ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, kas šī gada pavasarī jau nosūtījusi dabasgāzes apgādes kompānijai „Latvijas Gāze” vēstuli ar aicinājumu sākt sarunas ar dabasgāzes piegādātājiem par dabasgāzes iepirkuma cenas piesaistes formulas pārskatīšanu, lai samazinātu dabasgāzes cenas atkarību no naftas produktu cenu svārstībām, atspoguļojot faktisko stāvokli un konkurences līmeni Eiropas dabasgāzes tirgū.

Autors: BNA