KADASTRS LV: Lai noteiktu precīzu nekustamā īpašuma cenu, vispirms nepieciešams uzzināt tā patieso tirgus vērtību

50% pārdevēju ir prasījuši tirgus situācijai nesamērīgi augstu cenu, kamēr tikai 1% pircēju ir piedāvājuši augstāku cenu nekā norādīts sludinājumā, liecina Latio “Mājokļu pircēju pārliecības indeksa” dati par februāri. Tas tikai vēlreiz apliecina, ka pirms sava īpašuma pārdošanas ikvienam ir būtiski zināt sava īpašuma – mājas, dzīvokļa, zemes vai meža, – tirgus vērtību.

Kā skaidro nekustamā īpašuma tirgus eksperti, lai noteiktu dzīvokļa tirgus vērtību, vērtētāji galvenokārt izmanto salīdzināšanas metodi, kas pēc būtības nozīmē salīdzināt vērtējamo īpašumu ar citiem līdzīgiem īpašumiem, ņemot vērā jau notikušus darījumus. Piemēram, nosakot tirgus vērtību konkrētajam īpašumam tas tiek salīdzināts ar līdzīga tipa īpašumu, ar pēc iespējas līdzīgākiem parametriem. Ņemot vērā to, ka divi, pilnībā vienādi dzīvokļi neeksistē, vērtējumā piemēro salīdzināmo īpašumu darījumu cenu samazinošās vai palielinošās korekcijas.

Kamēr kadastrālā vērtība tiek aprēķināta pēc starptautiski atzītiem, vienotiem un valdības apstiprinātiem kritērijiem visā valstī, ņemot vērā īpašuma atrašanās vietu, reģistrētos datus par īpašuma kvalitatīvo stāvokli, izmantošanas veidu, platību, apgrūtinājumus un citus kritērijus, pašiem īpašniekiem noteikt precīzu sava īpašuma tirgus vērtību var būt samērā apgrūtinoši, it īpaši ņemot vērā faktu, ka tirgus ir mainīgs un mājokļu cenu dinamiku ir ļoti grūti prognozēt.

Lai nodrošinātu, ka īpašums tiek pārdots samērā ātri un cena noteikta precīzi, sava īpašuma patieso vērtību ikviens var uzzināt, aizpildot anketu, tajā norādot sava īpašuma kadastra numuru (https://registreties.lv/kadastrs). Pēc anketas aizpildīšanas 24 saņemsiet nepieciešamo informāciju ar īpašuma cenas vērtējumu.

KADASTRS LV anketā norādiet sava īpašuma kadastra numuru, kas ļaus noskaidrot īpašuma īsto tirgus vērtību un apzināt visas ar īpašumu pārdošanu saistītās iespējas un veiksmīga darījuma izredzes.

Vērtējumam būs informatīvs raksturs, tas nav paredzēts iesniegšanai finanšu iestādēs, taču tas ļaus saprast aktuālās norises nekustamā īpašuma tirgū un gūt ieskatu kādu summu vari saņemt par savu īpašumu ātrā realizācijā (līdz 1 mēneša laikā) un realizācijā parastā kārtībā (līdz 12 mēnešu laikā).

Plašāka informācija un pieteikuma anketa šeit >>> https://registreties.lv/kadastrs

Publicitātes materiāls