Kādas izmaiņas gaidāmas grāmatvedībā un nodokļos? Biznesa konferencē “Grāmatvedība un nodokļi 2022” par svarīgāko nozarē un likumos

Jau ceturtdien, 2. decembrī, tiešsaistē norisināsies biznesa konference “Grāmatvedība un nodokļi 2022”, kas ieskatīsies aktuālākajās tendencēs grāmatvedībā un plānotajās likuma izmaiņās nodokļu politikā 2022. gadā.

“Grāmatvedība ir viena no tām jomām, kur ar jaunumiem un pārmaiņām sastopamies ik uz soļa. Biznesa konference “Grāmatvedība un nodokļi 2022” palīdzēs grāmatvedības jomas pārstāvjiem un komersantiem atsvaidzinās savas zināšanas un uzzināt arī par jaunām aktualitātēm, kas būtiskas šāda veida darbā,” norāda “Biznesa konferences” projektu vadītāja Elīna Ozola.

Konferencē uzstāsies tādi zinoši un pieredzējuši grāmatvedības jomas speciālisti kā SIA “JOHANSONE UN PARTNERI” valdes locekle Modrīte Johansone, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Grāmatvedības un finanšu nodaļas grāmatvedības eksperte Linda Puriņa, SIA Abillio valdes loceklis, sertificēts nodokļu konsultants Matīss Kodoliņš, AHS Consulting SIA vadītāja, finanšu direktora ārpakalpojumu sniedzēja Aija Hermane-Sabule, grāmatvedības un nodokļu eksperte Jadviga Neilande, “KPMG Latvijā” nodokļu konsultāciju pakalpojumu direktore Irēna Lejiņa, SIA “Agile Finance Advisors” līdzdibinātāja un valdes locekle Ilona Strode, “KPMG Latvijā” transfertcenu pakalpojumu vadītājs Kaspars Banders un LRGA izpilddirektore, SIA “Nexia Audit Advice” partnere Svetlana Šemele-Baikova.

“2022. gada 1.janvārī stāsies spēkā jauns Grāmatvedības likums un tam saistoši jauni MK noteikumi. Ar būtiskiem jauninājumiem ieteicams iepazīties ikvienam uzņēmējam un praktizējošam grāmatvedim, lai laicīgi sagatavotos paredzētajām izmaiņām un pārbaudītu atbilstību jaunajām prasībām. Īpaša uzmanība jāpievērš ieviestiem ierobežojumiem, kā, piemēram, prasībām attiecībā uz grāmatvedības dokumentu glabāšanu noteiktajā teritorijā, valodas lietošanu ierakstiem grāmatvedības reģistros. Jaunais regulējums grāmatvedības jomā paredz arī ieplānot laikietilpīgu darbu uzņēmumu grāmatvedības organizācijas dokumentācijas aktualizācijai, bet tajā pašā laikā paredzot arī virkni atvieglojumu, piemēram, attiecībā uz iekšējo attaisnojuma dokumentu noformēšanas iespējām elektroniskā veidā, atbilstošu apliecinājumu un obligāto rekvizītu samazinājumu,” savu konferences tēmu komentē Svetlana Šemele-Baikova.

“Biznesa procesu automatizācija uzņēmumā nav tikai IT un biznesa sistēmu ieviešanas projekts, tā saistīta ar plašu pārmaiņu procesu, kas ietekmē uzņēmuma darbiniekus. Kā jebkuras pārmaiņas, tas rada pretestību, jo izjauc ierasto kārtību. Kāpēc cilvēki pretojas pārmaiņām un kā mazināt rezistenci, lai biznesa procesu automatizācijas projekts uzņēmumā noritētu iespējami veiksmīgi? Uz šiem jautājumiem centīsimies atbildēt šajā konferencē,” savu tēmu ieskicē Ilona Strode.

Plašāka informācija par konferenci: https://www.registreties.lv/gramatvediba-un-nodokli