Jāievieš sankcijas pret tiem, kas ietekmē Putina režīmu

Plašas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju Rietumiem nevajadzētu ieviest, taču finanšu ierobežojumu noteikšana daudzajiem Krievijas miljardiem būtu efektīvs risinājums, uzskata ārpolitikas eksperts Kārlis Daukšts.

Sarunā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta Panorāma» eksperts pauda pārliecību, ka plašas ekonomiskas sankcijas pret Krieviju nedotu vēlamo rezultātu, taču – ja tiktu skarti Krievijas miljardieru konti ārvalstīs, situācija varētu būtiski mainīties, raksta Apollo.lv.

«Jautājums ir, vai vērst sankcijas pret miljardieriem, kas ir šī [Krievijas] režīma balsts. Tikai [miljardieri] ir tie, kas var ietekmēt Putinu. Ja viņu personīgie konti tiks skarti, tad viņu ietekme ir sankciju vērta,» teica Daukšts.

Vienlaikus eksperts norādīja, ka Krievijas mediju ziņas, kur tiek uzsvērts, ka Rietumvalstu sankcijas Krievijas valsti būtiski neietekmētu, neatbilst patiesībai.

«Krievijas medijos tiek atspoguļota šī augstprātīgā domāšana, ka sankcijas neietekmēs Krieviju, taču tas ir nepareizi, jo Krievija no naudas plūsmas ir tikpat atkarīga, kā Rietumvalstis,» sacīja viņš.

Nākošais raksts >
Pedagogu algām trūkst naudas