Ja valdība atbalstīs striktākus ierobežojumus, varētu ierobežot viesošanos divu mājsaimniecību ietvarā

Lai mazinātu Covid-19 izplatību, ārkārtējā situācija būs jāpagarina vismaz par 2–3 nedēļām, šorīt intervijā Latvijas Radio atzina veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”).

Viņa atzina, ka, ņemot vērā esošo situāciju, valdībai nāksies lemt par daudz stingrāku ierobežojumu ieviešanu: “Ja situācija nestabilizēsies, tad striktāki ierobežojumi būs nepieciešami visas valsts teritorijā. Un šāda aina ir redzama”.

Pēc viņas sacītā, ja valdība atbalstīs striktākus ierobežojumus, varētu ierobežot viesošanos divu mājsaimniecību ietvarā. Tam gan vajadzētu atbalstu no valdības kolēģiem.

Viņa pauda, ka tagad “melnās piektdienas” iepirkšanās trakumā veikalos varēja redzēt, ka nav runas par 10 kvadrātmetru platību uz vienu pircēju, nebija nekādas kontroles, tikmēr “Facebook” pilns ar sludinājumiem par skaistumkopšanas pakalpojumiem, lai gan to sniegšana valstī ir aizliegta jau kopš 9. novembra, un arī tas netiek kontrolēts.

Viņa sacīja, ka turpmāk, lemjot par ierobežojumiem, jādemonstrē gatavība un jāinformē sabiedrība, kā šos ierobežojumus uzraudzīs, bet reizē arī jāskaidro, kādi būs kompensējošie mehānismi.

Viņķele atgādināja, ka šogad Ziemassvētki būs klusi: “Tas, ka ne laukā, ne mājās plašas svinības šogad nebūs, jau bija skaidrs.”

Tāpat ministre atzina, ka rosinās mediķiem noteikt piemaksas par darbu Covid-19 apstākļos 100% apmērā.

Kā zināms, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš uzrunā sabiedrībai uzsvēra, ka saslimstība valstī turpina izplatīties, veselības aprūpes sistēma un mediķi ir pārslogoti, tādēļ šobrīd valsts atrodas ļoti kritiskā brīdī. Kariņš paziņoja, ka rosinās valdību lemt par stingrākiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai, kā arī ārkārtējās situācijas pagarināšanu un aicināja sabiedrību stingri ievērot ierobežojumus.

Foto: Valsts kanceleja