Izšķirošais balsojums! Lielbritānijas parlaments balsos par “Brexit” vienošanos

Šodien, 15. janvārī, Lielbritānijas parlamentā paredzēts izšķirošais balsojums par premjerministres Terēzas Mejas piedāvāto “Brexit” vienošanos. Ja parlamentam neizdosies panākt vienošanos, tad, visticamāk, 29. martā plānotais sakārtotais “Brexit” nenotiks.

Ja balsojums izgāzīsies, premjerministrei būs trīs parlamenta darba dienas, lai nāktu klajā ar nākamo “plānu B”. Lielbritānija paziņojusi, ka turpinās virzīties uz izstāšanos, pieļaujot arī aiziešanu no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās.

“Ja Lielbritānijai neizdosies izstāties no ES ar vienošanos, tad tas būs katastrofisks un graujošs trieciens uzticībai demokrātijai,” iepriekš pavēstījusi Lielbritānijas premjere Terēza Meja.

Tajā pašā nav lielas pārliecības, ka parlamentā izdosies nodrošināt vairākumu izstāšanās vienošanās atbalstīšanai, kas varētu apgrūtināt “Brexit” procesu un palielināt iespēju, ka pēc izstāšanās iepriekš noslēgtā vienošanās ar ES zaudē spēku.

Britu premjeres Terēzas Mejas piedāvātais “Brexit” likumprojekts par vienošanos ar Briseli paredz, ka uz pārejas laiku tiek saglabātas gan Lielbritānijā dzīvojošo Eiropas Savienības valstu pilsoņu, gan Lielbritānijas pilsoņu tiesības Eiropas Savienībā. Svarīgākie vienošanās projekta punkti attiecas arī uz robežu starp Īriju un Ziemeļīriju un uz Lielbritānijas pēdējo maksājumu bloka budžetā.

Foto: Pexels