Izraudzīts auditors un kontrolieris AS „Liepājas metalurgs” padziļinātajai finanšu analīzes veikšanai

Izraudzīts auditors un kontrolieris AS „Liepājas metalurgs” padziļinātajai finanšu analīzes veikšanai

Trešdien, 13. februārī, Finanšu ministrija (FM) noslēdza līgumu ar starptautisko auditorkompāniju SIA „Ernst & Young Baltic” par padziļinātas finanšu analīzes veikšanu AS „Liepājas metalurgs”. Tāpat par šā uzņēmuma kontrolieri ir izraudzīts jurists Andis Pauliņš, kurš pārraudzīs uzņēmuma izdevumus un darījumus, tādējādi nodrošinot valsts pārraudzību uzņēmuma darbībai audita laikā un līdz turpmāko lēmumu pieņemšanai.

FM un SIA „Ernst & Young Baltic” līgums noslēgts par 83,4 tūkstošiem latu bez PVN. Līguma apmaksa sākotnēji tiks veikta no valsts budžeta līdzekļiem. FM ir panākusi vienošanos, ka pēc audita noslēgšanas šos izdevumus valsts budžetam kompensēs AS „Liepājas metalurgs” akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals.

AS „Liepājas metalurgs” izraudzītajam kontrolierim juristam Andim Pauliņam ir vairāk nekā 18 gadu pieredze banku sektorā un vadībā. Pauliņš ir bijis „DnB/Nord līzings” valdes loceklis, strādājis ar aizdevumu restrukturizāciju un vērtējis kredītriskus.

Jāatgādina, ka šā gada 5. februārī finanšu ministrs Andris Vilks panāca vienošanos ar AS „Liepājas metalurgs” vadību par sadarbību uzņēmuma padziļināta audita veikšanā un uzņēmuma tālākas darbības kontrolē. Izvērtējot situāciju, valdība nolēma piesaistīt auditorkompāniju, kas veiks uzņēmuma padziļinātu finanšu analīzi.

Kā ziņots iepriekš, finanšu ministrs 2009. gada 30. decembrī valsts vārdā izsniedza galvojumu par AS „Liepājas metalurgs” saistībām 85,6 miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu prasījumus, kas var rasties no aizdevuma līguma, kas noslēgts starp AS „Liepājas metalurgs” un UniCredit S.p.A. Uz šā gada 25. janvāri izsniegtais, bet vēl neatmaksātais valsts galvotā aizdevuma apmērs bija 73,6 miljoni eiro.

Šobrīd AS „Liepājas metalurgs” saistībā ar valsts galvojumu un valsts galvotā aizdevuma līgumu savas saistības pilda savlaicīgi un pilnā apmērā. FM jau pērn sāka sarunas ar uzņēmumu par valsts galvotā aizdevuma restrukturizāciju (aizdevuma atmaksas grafika izmaiņām).