Izglītības vadītāju asociācija: Mēs esam pilnīgi vienoti ar pedagogu arodbiedrības prasībām, bet cerams, ka streiks nenotiks

Latvijas Izglītības vadītāju asociācijā (LIVA) cer uz kompromisu starp pedagogu arodbiedrību un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), lai septembrī plānotais beztermiņa skolotāju streiks tomēr nenotiktu, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja asociācijas prezidents un Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns.

“Mēs esam pilnīgi vienoti ar pedagogu arodbiedrības prasībām, tās ir loģiskas, skaidras. Man ir cerība, ka tur kaut ko vēl varēs sarunāt. Ja nē, tad diemžēl šis mācību gads sāksies ļoti bēdīgi,” sacīja Kalvāns.

“Tāpat kā ģimenē vai darba vietā mūsu attiecības ir nepārtraukta kompromisu ķēde. Tā jau ir tā vadība, ka viens otram ejam pretim. Valdībai ir stipri jāpiedomā pie saviem principiem,” sacīja Kalvāns.

“Nestreiko iestāde kā tāda, streiko personas. Šis ir subjektīvs, personīgs, skolotājiem un arī direktoriem galējs, sāpīgs, emocionāls lēmums. Direktors kā darba devējs, kuram, no vienas puses, ir jānodrošina kaut kāda kārtība un, no otras puses, viņš arī ir cilvēks un pedagogs – tā ir ļoti neapskaužama situācija,” atzīmēja LIVA prezidents.

Kā zināms, uzturot divas galvenās prasības – par valdības dokumentos solītu un iepriekš definētu pedagogu atalgojuma principu ievērošanu, kā arī par darba slodzes sabalansēšanu ātrāk nekā sešu gadu periodā – Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padome šonedēļ pieņēmusi vienbalsīgu lēmumu sākot ar 19. septembri organizēt izglītības un zinātnes darbinieku beztermiņa streiku.

Lai gan pēc Padomē notikušajām diskusijām ar izglītības ministri Anitu Muižnieci ir radusies zināma cerība par kompromisu iespējamību, LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga uzsver: līdzšinējās bēdīgās pieredzes mācīta, pedagogu saime nav gatava paļauties uz mutiskiem solījumiem, tādēļ streiku varēs novērst tikai reāli valdības lēmumi.