IT jomā palielinās ne tikai drošība, bet arī caurumu skaits

Informācijas tehnoloģiju (IT) jomā palielinās ne tikai drošība, bet arī caurumu skaits, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Deniss Čalovskis, kuru ASV pagājušajā gadā notiesāja par kibernoziegumiem.

„Runājot par kiberdrošību Latvijā, varu teikt, ka tehnoloģijas iet uz priekšu, un arī iespējas palielinās. Līdz ar to palielinās ne tikai drošība, bet arī, protams, caurumu skaits,” uzskata Čalovskis.

Viņš arī lika noprast, ka antivīrusi, ar kuriem tiek it kā aizsargāts gandrīz ikviens dators var strādāt arī ne tam paredzētajam mērķim.

„Jebkurš antivīruss apstrādā visus failus datorā un neviens nezinot, kas ar šiem failiem tālāk notiek. Varbūt, ka arī jebkurš antivīruss strādā specdienestu labā. Piemēram, Krievijas antivīruss Krievijas labā, Somijas – Somijas labā un tā tālāk. Pašlaik nevar būt drošs ne par ko,” pauda Čalovskis.

Tāpat viņš norāda, ka sistēmas mūsdienās ir daudz pārdomātākas un aizsargātākas nekā deviņdesmito gadu beigās vai 2000.gada sākumā.

Par šiem un citiem jautājumiem Čalovskis šodien izteiksies astotajā starptautiskajā kiberdrošības konferencē “DSS ITSEC 2017”.

Kā ziņots iepriekš, pēc izdošanas ASV tiesā Čalovskis atzina savu vainu viņam izvirzītajās apsūdzībās par ielaušanos datorsistēmās. Čalovskim ASV tiesa piesprieda ieslodzījumu, kas vienāds ar apcietinājumā jau pavadīto laiku. Līdz ar to pēc šī sprieduma viņš varēja atgriezties Latvijā. Kibernoziegumos notiesātais Čalovskis strādā Latvijas Ārstu biedrībā.

Foto:Jarmoluk/https://pixabay.com/en/users/jarmoluk-143740//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/