Atsaucoties uz oficiālās Londonas priekšlikumu par robežkontroles neatjaunošanu pēc valsts izstāšanās no Eiropas Savienības (ES), Īrija pozitīvi novērtē šādu lēmumu. Oficiālā Dublina arī sola rūpīgi izvērtēt dokumentu.
“Lielbritānijas valdības viedoklis ir apsveicams. Pozitīvi vērtējams tas, ka viņi nevēlas veidot īpašu infrastruktūru uz Ziemeļīrijas un Īrijas robežas. Neaizmirsīsim, ka pirms vairākiem mēnešiem un nedēļām cilvēki runāja par tehnoloģijām, kas varētu palīdzēt risināt šo problēmu, tostarp videokameru izvietošanu, lai atpazītu mašīnu numuru zīmes. Dokumenti liecina, ka tas nebūs vajadzīgs,” atzīst Īrijas ārlietu ministrs Simons Kovenejs.
Oficiālā Londona norāda, ka nevēlas atjaunot robežkontroles punktus uz robežas starp Ziemeļīriju un Īriju, un pauda apņēmību saglabāt brīvās ceļošanas zonu, ES dalībvalstu pilsoņi varēs bez ierobežojumiem ieceļot Lielbritānijā no Īrijas pēc
Kā teikts iepriekš, oficiālās Londonas sagatavotajās sarunu vadlīnijās par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības ziņots, ka Lielbritānija nevēlas atjaunot robežkontroli ar Īriju un meklēšot kompromisu šī jautājuma risināšanā.
Sarunu vadlīnijās tiks noraidīts priekšlikums ieviest muitas kontroli uz jūras robežas, jo ideja esot tiesiski un ekonomiski absurda. Lielbritānijas valdība arī vēlas saglābāt iespēju mazā biznesa pārstāvjiem brīvi pārvietoties starp abām valstīm. Ja tikšot atjaunota robežkontrole, Eiropas Savienībai (ES) būšot jānes juridiska atbildība par problēmām.
Ja tiktu izveidota robežkontrole un ierobežota pārvietošanās, ciestu vietējie iedzīvotāji, jo pierobežas zonā tiek nodrošināta apmēram 80% tirdzniecība.
Foto: StockSnap/https://pixabay.com/en/users/StockSnap-894430/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/