Irākai piešķirs teju divus miljardus eiro cīņai pret islāmistiem

Vairākas ietekmīgas pasaules valstis vienojušās piešķirt Irākai 2,1 miljardu ASV dolāru (1,91 miljardus eiro) cīņai pret islāmistiem, tai skaitā uzlabot Irākas iedzīvotāju dzīves apstākļus.

“Impulss ir mainījies,” starptautiskajā konferencē, kura tika rīkota, lai piesaistītu līdzekļus karu plosītajai Irākai, sacīja ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, norādot, ka jaunais izaicinājums, ar ko nākas saskarties, ir palīdzības nodrošināšana, lai pēc iespējas lielāka valsts daļa “atveseļojas”.

Nauda tiks izmantota, lai uzlabotu Irākas iedzīvotāju stāvokli un mazinātu islāmistu ietekmi. Tiks sniegta humānā palīdzība pārvietotām personām un kopienām, kuras atbrīvotas no islāmistiem. Līdzekļus piešķirs arī dažādu objektu rekonstrukcijai un ilgtermiņa attīstības mērķiem.

“Mēs neesam ne tuvu “Daesh” sakāvei. Tas ir astoņkājis, tā ir čūska ar daudzām galvām,” sacīja Nīderlandes ārlietu ministrs Berts Kunderss.

Uz Irāku tiks nosūtīti arī 560 militārpersonas, kuras sniegs palīdzību vietējiem spēkiem cīņā pret “Daīš” jeb “Islāma valsts” grupējumu.

Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” pastāstīja, ka šajā aizsardzības ministru tikšanās reizē tika uzsvērts, ka Irākai ļoti vajadzīga dažāda palīdzība: gan militārā, gan humānā palīdzība. Iezīmēts, ka ik pēc pusgada varētu apspriest rezultātus cīņai ar islāmistu kaujiniekiem.

Ministrs uzsvēra, ka konvencionālā veidā spējam cīnīties ar “Islāma valsti”, taču ir jādomā kā rūpēties par drošību ārpus grupējuma pārvaldītās teritorijas, kur tiek veikti terorakti.

Foto:AngieJohnston/https://pixabay.com/en/users/AngieJohnston-1023000//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/