Investējot 850 000 eiro, Milzkalnē top “Stiga RM” metālapstrādes rūpnīca

Viens no Latvijas vadošajiem koksnes nozares uzņēmumiem “Stiga RM” sācis darbu pie metālapstrādes rūpnīcas iekārtošanas Milzkalnē, Smārdes pagastā, lai nākamā gada pavasarī pārceltu savu esošo ražotni uz plašākām un modernākām telpām. Darbības paplašināšanā un jaunas ražotnes labiekārtošanā plānots investēt 850 000 eiro, ieceres īstenošanai novirzot tikai paša uzņēmuma līdzekļus.

Jaunās metālapstrādes rūpnīcas izveidei tiks izmantotas 5 500 kv.m plašās telpas Milzkalnē, Smārdes pagastā, “Šlokenbeka 5”, kur iepriekš atradās likvidējamā ceļu būves uzņēmuma “Strabag” darbnīcas. Šobrīd tur ir sākti remontdarbi, lai jau 2024. gada pavasarī uzsāktu darbību renovētajās un darbinieku un ražošanas vajadzībām pielāgotajās telpās.

“Stiga RM” valdes priekšsēdētājs Andris Ramoliņš neslēpj gandarījumu par iespēju veicināt reģiona industriālo attīstību. “Esošajās rūpnīcas telpās Smārdes industriālajā parkā darbojamies kopš 2019. gada, pērn dubultojot esošās ražotnes platības, taču arī tas šobrīd ir krietni par mazu, ņemot vērā šī brīža noslodzi un mūsu nākotnes plānus. Domājot par darbinieku ērtībām un darbības kapacitātes palielināšanu, pieņēmām lēmumu par pārvākšanos, kas nozīmē gan ražošanas jaudu palielināšanu, gan jaunu produktu – ražošanas iekārtu – izstrādi. Man kā smārdeniekam ir liels prieks ieviest jaunas vēsmas dzimtā novada attīstībā,” uzsver A. Ramoliņš.

Topošās rūpnīcas teritorija ir plaša un viegli pielāgojama visām uzņēmuma tuvāko gadu vajadzībām, ne tikai palielinot metālapstrādes rūpnīcas ražošanas jaudu, bet arī attīstot vietējo darba tirgu. Pateicoties plānotajai izaugsmei, uzņēmums ievērojami paplašinās darbinieku štatu, izsludinot vakances tādiem amatiem kā metālapstrādes iekārtu operatori un augstas raudzes metinātāji. Tikmēr arī esošās rūpnīcas telpas Tukuma pievārtē tiks pilnvērtīgi izmantotas, iekārtojot tur uzņēmumam piederošās mežizstrādes tehnikas remonta parku.

Iepriekš jau ziņots, ka “Stiga RM” savā īpašumā Milzkalnē iegādājās arī biroja ēku ar kopējo platību 1816 kvadrātmetri. Tuvāko mēnešu laikā to plānots rekonstruēt un izveidot 12 labiekārtotus dzīvokļus “Stiga RM” darbiniekiem un viņu ģimenēm, nodrošinot sakārtotu un pārdomātu dzīvesvietas un darba vides infrastruktūru un iespēju attīstīt karjeru uzņēmumā un reģionā ar lielu izaugsmes potenciālu.