Inozemcevs: Putina laikā Krievijā ekonomiska izaugsme nav gaidāma

Krievijas ekonomika ir paredzēta tieši oligarhu labuma gūšanai un attīstās pēc Padomju savienības principa, tādēļ Krievijas prezidents Vladimirs Putins izlēma par labu solim, kas novērstu Krievijas pilsoņu domas no samilzušajām ekonomiskajām problēmām, ukraiņu izdevumam «Novoje Vremja» norāda Krievu ekonomists Vladislavs Inozemcevs.

Inozemcevs uzskata, ka Krievijas agresija Ukrainā bija jāizvērš, lai Krievijas iedzīvotāji neievērotu ekonomiskās problēmas, kuras ar katru mēnesi tikai pieaug.

Agrāk iedzīvotāji esot dzīvojuši pēc principa, ka viņi politikā nejaucās, un par to palielinās dzīves līmenis, taču tagad šis princips vairs nepastāvot, bilst ekonomists. Pašlaik ekonomika esot ļoti sliktā stāvokli, kā arī krītas dzīves līmenis. Tādēļ bija svarīgi no šī fakta novērst cilvēku domas un izveidot situāciju, kurā Krievijas iedzīvotāji būtu apmierināti ar Putina rīcību.

Inozemcevs pauž, ka Krievijā novērojams liels kapitāla aizplūdums, kā arī pasliktinājušies apstākļi investīcijām. Neesot arī zināms, kas notiks ar IKP. Ekonomists secina, ka pašlaik ekonomika ir tendēta tā, lai oligarhu, kuri ir Putinam pietuvinātas personas, dzīves apstākļi būtu aizvien labāki.

Ekonomists klaji izteica bažas arī par Krievijas prezidenta solījumiem palielināt IKP, jo ir skaidri paredzams, ka tas nenotiks, kā arī Putina laikā izaugsme neesot gaidāma.