Igaunijas premjerministrs vēlas, lai Igaunija kļūst par tā dēvēto Ziemeļvalstu tīģeri

Svētdien notikušajā Reformu partijas ģenerālajā asamblejā tās priekšsēdētājs un Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips uzsvēris, ka Igaunijai nepieciešams kļūt par tā dēvēto Ziemeļvalstu tīģeri – reģiona visstraujāk attīstošos valsti, kas piedāvātu arī labāko izglītību, vēsta “Postimees”.

“Mēs esam vairākkārt dzirdējuši jautājumu, kas Igaunijai būs nākošais mērķis. Meklējot atbildi, mums nevajag sākt no nulles, jo Igaunija jau ir viena no ar Rietumiem visintegrētākajām valstīm Ziemeļvalstu reģionā, mēs esam Eiropas Savienības (ES), NATO, Šengenas zonas, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) un drīzumā arī eirozonas dalībvalsts. Mums jāvirzās uz priekšu no šejienes,” sacīja Ansips.

“Es vēlos, lai Igaunijā būtu labākā uzņēmējdarbības vide un visstraujāk pieaugošā ekonomika Ziemeļvalstu reģionā. Es vēlos, lai Igaunija nodrošinātu labāko izglītību Ziemeļvalstīs,” norādīja premjers.
Ansips uzsver, ka izglītības sistēmas reformas turpināšana ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem nākošajiem četriem gadiem.

“Augstākas algas, labāka aizsardzība pret bezdarbu un lielākas pensijas – šie būs vissvarīgākie sasniegumi cilvēkiem Igaunijā, ja mēs spēsim tiem nodrošināt labas kvalitātes izglītību,” norādīja Ansips.

Viņš piebilda, ka papildus labai izglītības sistēmai Igaunijai nepieciešams arī sasniegt lielāku enerģijas drošību un modernāku un efektīvāku valsts pārvaldi.

Autors: NRA.lv