Ierēdņiem īpašā akcijā tiks dota iespēja vienu dienu strādāt pie uzņēmējiem

Dažreiz rodas sajūta, ka uzņēmēji un ierēdņi dzīvo uz dažādām planētām, intervijā Latvijas Radio izteicās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Viņš atklāja, ka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Junior Achievement Latvia šā gada septembrī pirmo reizi īstenos iniciatīvu “Ierēdnis ēno uzņēmēju”. Iniciatīvas prototips tika izstrādāts Valsts kancelejas valsts pārvaldes administratīvā sloga mazināšanas inovācijas laboratorijā, līdzdarbojoties visu iesaistīto pušu ekspertiem.

“Dažreiz rodas sajūta, ka uzņēmēji un ierēdņi dzīvo uz dažādām planētām, un jāmēģina darīt visu, lai labāk viens otru ikdienā saprastu,” norādīja Endziņš.

Iniciatīvas mērķis ir tiesību aktu izstrādātājam, kā arī īstenotājam novērtēt radītā regulējuma darbību tieši pie lietotāja, iegūstot nepastarpinātu atgriezenisko saikni, lai varētu veikt praksē balstītu izvērtējumu un sadarbībā ar uzņēmēju definēt nepieciešamos uzlabojumus. Iniciatīvas ietvaros ar ierēdni saprotams jebkurš valsts pārvaldes darbinieks (ne tikai amatpersona). Savukārt uzņēmējam iniciatīvas ietvaros tiks nodrošināta iespēja pieteikt gav savu ideju vai sasniegumu, gan problēmu, nepastarpināti piedalīties tās izvērtēšanā un sākt risināšanu ar atbildīgo valsts pārvaldes darbinieku.

Endziņš atklāja, ka tas būs brīvprātīgs pasākums ierēdņiem, viņi vasaras laikā varēs pieteikties dalībai tajā, un arī uzņēmēji varēs pieteikties, ka gatavi aicināt ierēdņus pie sevis. “Faktiski tā iniciatīva aizsākās Valsts kancelejas domnīcā. Ierēdņi varēs pieteikties, kuri gribēs iet ēnot un bizness varēs pieteikties, kur aicinās pie sevis,” norādīja LTRK vadītājs.

Tāpat viņš piebilda, ka uzņēmēji varētu gribēt redzēt pie sevis arī Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekus, tas varētu būt interesanti un noderīgi abām pusēm, akciju rīkos tā, lai “nākamajā dienā nebūtu uzrēķins vai soda nauda”, tā būs iespēja ierēdņiem, kas vēlas tuvāk uzzināt, kāpēc uzņēmēji dara kaut ko un kāpēc dara tieši tā.

Foto: F63