Iepirkšanās internetā šogad piedzīvojusi kāpumu par gandrīz 12%

AS “PrivatBank” interneta maksājumu skaits šā gada pirmajā pusē salīdzinājumā ar pērnā gada pirmajiem sešiem mēnešiem palielinājies par 11,67%, liecinot par to, ka iedzīvotāju interese par iepirkšanos internetā turpina strauji palielināties.

Kopumā iedzīvotāji internetā iepērkas visa gada garumā, tomēr nedaudz lielāka aktivitāte interneta maksājumu jomā ir novērojama gada pirmajā pusē – pavasara mēnešos. Tostarp TOP 3 iepirkšanās mēneši ir aprīlis (9,2%), marts (9%) un maijs (9%).

Interesanti, ka gada otrajā pusē iepirkšanās internetā nav tik populāra. Tajā skaitā, pieaugums nav novērojams arī ASV un citur pasaulē tik populārajā izpārdošanas laikā – Melnajā Piektdienā. Piemēram, pērn 27. novembrī bija novērojams pat samazinājums salīdzinājumā ar interneta pirkumiem citās piektdienās. Nedēļas ietvaros vislielākā interneta maksājumu aktivitāte ir novērojama pašā nedēļas sākumā – pirmdienās (15,9%), otrdienās (15,8%) un trešdienās (15,7%).

Dati parāda, ka Latvijas interneta veikaliem vēl ir lielas izaugsmes iespējas, lai piesaistītu vietējo pircēju uzmanību un viņu elektroniskos maciņus, jo gada laikā tikai 16,85% no visiem interneta pirkumiem tika veikti Latvijā, savukārt absolūti lielākā daļa maksājumu (83,15%) aizplūda uz ārvalstu interneta veikaliem. TOP 3 valstis, kurās tika veikti interneta pirkumi ir Lielbritānija (43,47%), Latvija (16,85%) un ASV (6,74%).

Šobrīd vispopulārākās kartes interneta pirkumiem ir PrivatBank kredītkarte “Universālā” (46,1% pirkumu), Visa Electron (28,5%) un Visa Business (10,8%). Bet arvien lielāku popularitāti sāk iemantot arī drošākiem pirkumiem internetā paredzētā Visa Virtual. Tā nodrošina lielāku aizsardzību datu zādzības gadījumā, jo ar šo karti nav iespējams veikt pirkumus fiziskajos terminālos vai arī izņemt skaidru naudu no bankomātiem. Visa Virtual kartes izsniedz bez maksas un klientiem arī nav jāmaksā par kartes lietošanu. Papildus drošiem pirkumiem internetā visām AS “PrivatBank” maksājumu kartēm tiek nodrošināts Verified by Visa autentifikācijas risinājums, kas papildus pasargā karti no neatļautas izmantošanas.

Foto:anjeongwoo/https://pixabay.com/en/users/anjeongwoo-1367846//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/