IeM: Nepalielinot policistu un ugunsdzēsēju atalgojumu draud protesti

Ja valdība jau trešo gadu pēc kārtas nepildīs solījumu palielināt finansējumu iekšlietu ministrijai, tai skaitā nepieaugs atalgojums ugunsdzēsējiem, policistiem un ieslodzījumu vietās strādājošajiem, pastāv protestu risks vai darbinieku aiziešana no darba, piektdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone–Godmane.

IeM valsts sekretāre intervijā pastāstīja, ja jau trīs gadus valdība sola palielināt finansējumu ministrijai, tai skaitā celt algas ministrijā strādājošajiem un viņa ir gandarīta, ka šogad valdība vismaz politiski ir apņēmusies izvirzīt par prioritāti gan iekšējo, gan ārējo drošību.

“Ir ļoti svarīgi, lai šis solījums tiktu pildīts 2016.gada 1. janvārī. Jo cilvēki ir nākuši uz darbu un viņos ir bijusi paļāvība, ka 2016.gada 1.janvāris ir tas datums. Es vienmēr esmu teikusi politiķiem, ka, dodot šādus solījumus, ir jādomā par sekām. Šobrīd, diemžēl, arodbiedrības diemžēl ir ļoti skaidri iezīmējušas, ka gadījumā, ja šādu solījumu izpilde nenotiks, tad tās ar saviem biedriem strādās, lai parādītu savu attieksmi,” sacīja Pētersone–Godmane.

IeM pārstāve apliecināja, ka šobrīd finansējums drošībai viennozīmīgi ir prioritāte, jo tad var būt runa par nākamajiem soļiem, kas ir materiāltehniskā bāze, apmācības, nodrošinājums, vienlaikus uzsverot, ka šobrīd viennozīmīgi prioritāte ir cilvēks, kas ir “apģērbts, lojāls, profesionāls un kas strādā iekšlietu sistēmā,” sacīja Pētersone – Godmane.

Viņa pastāstīja, ka kopš Zolitūdes traģēdijas valdība pamazām pilda savus solījumus attiecībā uz atalgojuma palielināšanu, taču vienlaikus uzsvēra, ka darbinieki gaida nākamā gada 1. janvāri, kurš varētu kļūt arī par pagrieziena punktu.

Pētersone – Godmane atzina, ka, ja valdība nepiešķirs solītos 60 miljonus eiro iekšlietu sistēmai, tad pastāv risks, ka policistu un ugunsdzēsēju neapmierinātība var izpausties protestos vai aiziešanā no darba: “Mūsu sociālie partneri ir atklāti informējuši, ka tāda veida akcijas viņi plāno gadījumā, ja sapratīs, ka valdība neiet uz dialogu un nemeklē risinājumus. Mēs ceram, ka spēsim pārliecināt valdības locekļus par sekām, kas būtu, ja šie solījumi netiek pildīti.”