Iekšlietu ministrs: Ušakovam jāuzņemas atbildība par notikumiem “Rīgas satiksmē”

Pēdējie notikumi ap Rīgas pašvaldības uzņēmumu “Rīgas satiksme” nav nejaušība, bet gan likumsakarība, par ko atbildība jāuzņemas arī Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (S), šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Viņš norādīja, ka ar korupciju jācīnās visaugstākajā līmenī. “Manuprāt, [tas, kas šobrīd notiek] nav nejaušība, tā ir likumsakarība,” izteicās Ģirģens.

“Mēs redzam, ka vairāku gadu garumā tiek dotēts pašvaldības uzņēmums, tiek maksāti miljoni, bet kur viņi aiziet? Nevienam nav nekādas saprašanas,” izteicās iekšlietu ministrs, norādot, ka kriminālprocesā par “Rīgas satiksmes” iepirkumiem vēl būtu ļoti daudz jāvērtē un jāizmeklē.

Tomēr uz jautājumu, vai par šādiem faktiem no amata būtu jāatkāpjas Ušakovam, ministrs norādīja, ka, ja krīt aizdomas ēna par šādu iestādi, tad tomēr no ētiskā viedokļa Ušakovam kā vadītājam būtu jāuzņemas atbildība un no amata jāatkāpjas.

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki trešdien veica kratīšanas pie Rīgas mēra Nila Ušakova. Rīgas domē trešdienas pusdienlaikā ieradās vairāki KNAB darbinieki, kuri veica procesuālās darbības Ušakova kabineta. Tāpat kratīšana notikusi arī Ušakova dzīvesvietā.

Rīgas mērs paziņojis, ka no amata negrasās atkāpties.

Foto: F64