Hipotekāro parādu dēļ bankrotējošo amerikāņu skaits sasniedz rekordlielus apmērus

Par hipotekāro kredītu procentu nemaksāšanu aprīlī vairāk nekā 342000 amerikāņi ir no kreditoriem saņēmuši paziņojumus par viņu īpašumā esošās dzīvojamās platības izsolīšanu izsolē, atsaucoties uz kompānijas „Irvine” sniegtajiem datiem, vēsta izdevums „MarketWatch”. Pēc „Irvine” sniegtās informācijas, pagājušo mēnesi amerikāņu skaits, kuri saņēmuši brīdinājumus par īpašuma atsavināšanu, salīdzinot ar 2008. gada aprīli ir pieaudzis par 32%, kas ir rekords ASV nekustamā īpašuma tirgū.

Iepriekš, aģentūra „Bloomberg” vēstīja, ka 2009. gada pirmajā kvartālā vairāk nekā 803000 amerikāņu saņēmuši paziņojumus par dzīvokļu un māju atsavināšanu. Arī šis ir rekordliels skaitlis.

Pēc kompānijas „RealtyTrac” rīcībā esošās informācijas, dažiem no ASV hipotēkas kreditoriem rindā uz īpašuma atsavināšanu stāv pa 700000 parādnieku. Eksperti atzīmē, ka hipotekāro bankrotu skaits ASV tikai pieaugs līdz ar nekustamā īpašuma cenu krišanu un bezdarba pieaugšanu.

Pēc aģentūras „Standard & Poor’s” rīcībā esošās informācijas, kopš 2006. gada augusta nekustāmā īpašuma cena 20 ASV lielākajās pilsētās katru mēnesi samazinās. Pie kam, viens no galvenajiem cenu krišanās iemesliem ir straujais hipotekāro parādu dēļ atsavināto īpašumu pieaugums. Bankas atsavināto īpašumu ar lielām atlaidēm izstāda izsolēs, kas, savukārt, piespiež namu īpašniekus samazināt pārdodamo māju vērtību.

Avots: www.2v.lv