Grieķijas premjerministrs atkāpjas un izsludina ārkārtas vēlēšanas

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs ceturtdien vakarā paziņojis par atkāpšanos no amata un izsludinājis ārkārtas vēlēšanas.

Ciprs premjera krēslu ieņēma janvārī, kad ar 36,34% balsu pārsvaru Grieķijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās uzvaru ieguva kreiso ekstrēmistu partija SYRIZA. Toreiz Ciprs, kurš iestājies par jaunām sarunām ar starptautiskajiem aizdevējiem par parāda atmaksu, paudis, ka grieķi ir izdarījuši pareizo lēmumu un veidojuši spēcīgu vēsturi.

Cipram nācās saskarties gan ar dažu biedru sacelšanos attiecībā uz valsts glābšanas taupības pasākumiem, gan piekrist sāpīgam reformām apmaiņā pret Grieķijas palikšanu eirozonā.

“Es tuvākajā laikā tikšos ar republikas prezidentu un iesniegšu savu un savas valdības atkāpšanās rakstu,” televīzijā uzrunājot tautu, ceturtdien paziņoja Ciprs.

Jauns vēlēšanu datums nav oficiāli paziņots, taču tiek pieļauts, ka tas varētu būt septembra vidus.

“Politiskais mandāts no 25.janvāra vēlēšanām ir izsmēlis savas robežas un tagad Grieķijas cilvēki ir aicināti izteikt savu viedokli,” sacīja Ciprs, norādot, ka vēlas būs godīgs pret tautu.

Jau vēstīts, ka pēc 23 stundu garām sarunām Grieķija vienojusies ar starptautiskajiem aizdevējiem par valsts budžeta radītājiem nākamajiem trīs gadiem, palielinot cerības, ka valstij nepieciešamais atbalsts tiks izmaksāts savlaicīgi.