Grieķijas iziešana no eirozonas nespiedīs Krieviju atcelt tai noteikto pārtikas embargo

Iespējamā Grieķijas iziešana no eirozonas nespiedīs Krieviju atcelt Atēnām noteikto pārtikas embargo, pirmdien paziņojis Krievijas ekonomiskās attīstības ministra vietnieks Aleksejs Likhachevs.

“Šie divi jautājumi nav saistīti. Cik es esmu informēts, Grieķijas iziešana no Eiropas Savienības (ES) netiek apspriesta. Tāpēc, saglabājot sevi kā daļu no šīs ekonomiskās un politiskās savienības, Grieķija būs sankciju lēmuma dalībnieks,” sacīja ministra vietnieks.

Jau vēstīts, ka Krievija, kas pērn 7.augustā noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu, varētu atļaut Grieķijai atgriezties tirgū.

Jautājums par pārtikas embargo atcelšanu tika apspriests sanāksmē Grieķijā, kurā premjerministrs Alekss Ciprs sarunājās ar Krievijas kolēģi Dmitriju Medvedevu. Tajā abi valstu premjerministri apsprieda Grieķijas sagatavotos priekšlikumus attiecībā uz pārtikas embargo.

Šāds pavērsiens izpelnījās Vācijas Lauksaimnieku apvienības kritiku, kura brīdinājusi, ka Grieķija ir soli tuvāk tam, lai sagrautu ES politiku attiecībā uz Krieviju, norādot, ka šajā sakarā vērā jāņem visas ES dalībvalstis un tas būtu katastrofāli, ja par kādu no valstīm tiktu aizmirsts.