Grieķijas ekonomika piedzīvo izaugsmi; valsts apņemas samazināt pensijas un palielināt nodokļus

Grieķija pamazām sāk atgūties no ekonomiskās krīzes. Kā liecina Grieķijas Statistikas biroja dati, rūpniecības produkcijas apjoms valstī pieaug piekto mēnesi pēc kārtas. Īpaši strauji februārī palielinājās elektroenerģijas ražošana.

Šā gada februārī Grieķijas rūpniecības produkcijas apjoms, salīdzinot ar pagājušā gada februāri, pieaudzis par gandrīz 11%. Par apmēram 1% samazinājies bezdarba līmenis – gada laikā darbu atraduši gandrīz 50 000 cilvēku.

Grieķija turpina īstenot starptautisko vienošanos par reformām. Atēnas piekritušas jau 2019.gadā samazināt pensijas un 2020. gadā palielināt nodokļus.

Tie ir galvenie priekšnoteikumi, lai Grieķija tuvākajā laikā saņemtu kārtējo starptautiskā aizdevuma daļu.

Kā paziņojis eirogrupas prezidents Jēruns Deiselblūms, jaunās reformas attālināsies no taupības politikas, liekot lielāku uzsvaru uz dziļākām reformām, kas ir galvenais elements sarunās ar Starptautisko valūtas fondu.

Kā zināms, atkārtoti ievēlētais Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs augustā panāca vienošanos ar starptautiskajiem kreditoriem par aizdevumu uz trīs gadiem 86 miljardu eiro apmērā, kuru saņems apmaiņā pret ekonomiskām reformām.

Saskaņā ar trīs gadu aizdevumu programmu, Grieķijai ir jāīsteno virkne mērķu un reformu, lai iegūtu aizdevumu.

Foto:GUE/NGL//https://www.flickr.com/photos/guengl//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/