Gauss: Tas būs pārsteigums, ja valdība nepiešķirs “airBaltic” 80 miljonus eiro

Tas būs pārsteigums, ja valdība nepiešķirs 80 miljonus eiro aviosabiedrībai “airBaltic”, šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja nacionālās aviokompānijas “airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss.

Viņš norādīja, ka pašreizējais “airBaltic” investors ir tas, kas šobrīd ir pieejams un vērtē to, kā labu.

Vaicāts, kas notiks notiks gadījumā, ja valdība nepiešķirs aviokompānijai nepieciešamos 80 miljonus eiro, Gauss pauda cerību, ka viss notiks plāns, citādi lidsabiedrībai būs nepieciešama jauna stratēģija, skaidrojot, ka pašlaik “airBaltic” strādā ņemot vērā gan valsts, gan investora investīcijas.

Vienlaikus viņš atzina, ka tas būs pārsteigums, ja valdība mainīs savu lēmumu un nauda netiks piešķirta.

Runājot par “airBaltic” finanšu stāvokli, Gauss skaidroja, ka ir atšķirība starp peļņu un nepieciešamiem līdzekļiem jaunu lidmašīnu iegādē. “Ja lidmašīnas nenopirksim, būsim spiesti ņemt līzingā,” sacīja aviokompānijas vadītājs.

Viņš norādīja, ka nevar atklāt lidmašīnu cenu, norādot, ka avansa maksājumā “Bombardier” ir jau pārskaitīts divciparu skaitlis.

Jau vēstīts, ka valdība pēc vairāk nekā četru stundu garām diskusijām akceptējusi finanšu konsultanta “Prudentia” atrasto investoru Latvijas nacionālajai aviokompānijai “airBaltic” – Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kura piedāvājums paredz ieguldīt aviokompānijā 52 miljonus eiro, bet valstij attiecīgi būtu jāiegulda 80 miljoni eiro.

Pēc satiksmes ministra Anrija Matīsa vārdiem, Ralfs Dīters Montāgs-Girmess kā nacionālās aviokompānijas “airBaltic” investors piesaistīts uz laiku un pēc tam akcijas no Vācijas uzņēmēja tiks atpirktas, ja tiks atrasts stratēģiskais investors.

Savukārt attiecībā uz valdības plānoto aizdevumu “airBaltic” 80 miljonu eiro vērtībā, koalīcijas partneri tam nav pauduši savu atbalstu, līdz ar to būtu jāmeklē cits situācijas risinājums.