Gaidāms, ka nākamgad elektrības tarifi samazināsies par 6-8%

No nākamā gada 1. janvāra samazināsies elektrības cena – tā varētu sarukt par 6-8%, šorīt intervijā raidījumam “900 Sekundes” sacīja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

Intervijā Reizniece – Ozola uzsvēra, ka pirmo reizi Latvijas vēsturē būtiski saruks elektrības cena Latvijas mājsaimniecībām un drīz patērētāji par elektrību varēs maksāt daudz mazāk, nekā līdz šim.

“Man ir labas ziņas elektroenerģijas jomā. Jau gadu darbojas atvērts tirgus un šobrīd pirmo reizi Latvijas vēsturē patērētāji redzēs elektrības cenas kritumu,” paziņoja Reizniece – Ozola, norādot, ka elektroenerģijas uzņēmums “Latvenergo” drīz saviem klientiem izsūtīs piedāvājumus, kur nākamajā gadā elektrības cena 6-8% zemāka nekā šogad.

Viņa uzsvēra, ka tas liecina, ka brīvais elektronenerģijas tirgus strādā, piebilstot, ka galvenais iemesls elektrības tarifa samazinājumam ir labāki savienojumi ar Skandināvijas valstīm.

Ekonomikas ministre pauda viedokli, ka elektrības cenas samazinājums ir gaidāms arī turpmākajos gados, piebilstot, ka ir reāls pamats domāt, ka, atveroties gāzes tirgum, kritīsies arī gāzes cena.