Francijas un Vācijas ministri aicina stiprināt eirozonu

Francijas ministrs Emanuels Makrons un Vācijas ekonomikas ministrs Zigmārs Gābriels aicina stiprināt eirozonu, kas iespējams varētu novērst pat Grieķijas finanšu krīzi. Viņu sadarbība paredz arī to, ka varētu tikt ieviests kopīgs budžeta solidaritātes mehānisms, kas ļaus ātrāk sniegt atbalstu grūtībās nonākušajām valstīm.

“Pienācis laiks nostiprināt eirozonu un veikt lielākas Eiropas Savienības (ES) reformas,” ārzemju medijus informēja Emanuels Makrons un Zigmārs Gābriels. Vienlaikus viņi pauda arī savu viedokli, ka nostiprinātajai eirozonai jākļūst par ES kodolu kā arī rosināja pievērsties tirgus tālākajai integrācijai, uzsverot enerģētikas un moderno tehnoloģiju sektorus.

“Lai kopīgā eiro valūta saglabātu savu ekonomiskās labklājības apsolījumu ir jānovērš to trūkumi, “norāda Makrons Gabriels. Nenoliedzami ir jāsāk saskaņot Eiropas kopīgās un nacionālās intereses, ņemot vērā, ka atsevišķās ES dalībvalstīs aizvien aktīvāk darbojas antieiropolitiskie spēki.

Kā jau zināms, Grieķijas premjerministrs tikšanās laikā ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru kopīgi izstrādāja plānu, kas ļautu izmaksāt Atēnām atlikušos 7, 2 miljardus eiro, tādējādi novēršot Grieķijas maksātnespēju un iespējamo izstāšanos no eirozonas. Lai gan vienošanās netika panākta, Grieķijas premjerministrs Alekss Ciprs, balstoties uz izstrādātā reformu plāna, cer, ka valstij izdosies izkļūt no lielajām finanšu grūtībām.

Pēc mēnešu ilgajām sarunām starptautiskie aizdevēji beidzot Grieķijai ir piedāvājuši plānu, kuru izskatīšanas brīdī piedalījās arī Francijas un Vācijas līderi, kas, savukārt, liecina par to, ka Eiropas Komisija ir noskaņota uz reālas vienošanās panākšanu ļoti drīz.

Ministri vienlaikus norādīja: “Grieķijas situācijā lēmumu nepieciešams pieņemt ātri, tādēļ mēs ceram, ka risinājums tiks atrasts jau tuvāko dienu laikā. Francijas un Vācijas sadarbība ir ne tikai kopējs politisks projekts, bet arī apvienošanās ar kuras palīdzību ir iespēja uzlabot Eiropas integrāciju un labklājību, kas, savukārt, nepieļauj Eiropas lejupslīdi.