Francija vēlas ar Krieviju lauzt līgumu par “Mistral” piegādi

Francija nosūtījusi Krievijai savus priekšlikumus par iespējamiem veidiem, kā lauzt līgumu par divu helikopteru bāzes kuģu “Mistral” piegādi, vēsta ārvalstu mediji.

Francijas piedāvājums paredz Krievijai atmaksāt 785 miljonu eiro lielu kompensāciju ar nosacījumu, ka Maskava bez jebkādiem iebildumiem piekritīs pārdod kuģus jebkurai trešajai pusei, atsaucoties uz militārās un tehniskās sadarbības sfēras avotiem, vēsta ziņu aģentūra “Kommersant”.

Pašlaik Francijas priekšlikumi tiek izskatīti Krievijas valdībā, Aizsardzības ministrijā un citās ar līgumu saistītās iestādēs, tomēr, kā liecina Aizsardzības ministrijas informācija, to neapmierina piedāvātā summa, jo izmaksas un zaudējumi saistībā ar līguma laušanu tiek lēstas aptuveni 1,163 miljardiem eiro apmērā. Tāpat Krievija neplāno izdod jebkādu atļauju pārdot kuģus trešajai pusei pirms tiks atgriezta nauda.

Jau vēstīts, ka Francijai pirmais kuģis Krievijā bija jāpiegādā jau pērnā gada 14. novembrī, taču situācija Ukrainā un Eiropas Savienības (ES) ieviestās sankcijas lika Francijai šo darījumu atlikt. Maskava uz notikušo reaģēja asi, nosodot Franciju par nespēju pildīt savas līgumsaistības.